pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 grudnia 2005
  • wyświetleń: 2859

Mikołajki w Domu Dziecka

Niemal w każdym domu jest zwyczaj, że ktoś przebiera się za Św. Mikołaja.
Któż z nas, będąc dzieckiem, nie czekał z nosem przyklejonym do szyby na pierwszą gwiazdkę, na prezenty i Świętego Mikołaja. Ile radości towarzyszyło jego pojawieniu się w domu. Nie szkodzi, że rozpoznawaliśmy w nim naszych najbliższych.
Liczyło się ich zaangażowanie i nasze szczęście.

Św. Mikołaj nie może być byle jaki. Jest magiczną postacią, świętością. To starszy, zazwyczaj grubawy, pan z błyskiem w oczach, szerokim uśmiechem, długą brodą...
Przyjeżdża z dalekiej krainy na saniach z reniferami, koniecznie z wielkimi workami prezentów. Dzieciom z naszej placówki wizyty Mikołaja kojarzą się z dobrocią i radością... bo to, co on daje, to nie tylko prezenty... on przychodzi specjalnie dla naszych milusińskich i zawsze powie coś miłego.

W tym roku nasz Dom już odwiedziło bardzo wielu Mikołajów z workami pełnymi prezentów, które zawierały m.in. słodycze, pomoce szkolne, ubrania i zabawki. Prezenty te wywołały wielką radość u naszych dzieci. Podarunki ufundowali nam:
- Dzieci z zaprzyjaźnionych szkół naszego powiatu, "Warta", " Poczta Polska", p. Waleczek - radny Sejmiku Śląskiego, p. D. Sandor - właściciel m.in. Silesia City w Katowicach Dębie i inni.

Z całego serca dziękujemy...

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.