pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 26 listopada 2020
  • 16 grudnia 2020
  • wyświetleń: 40026

[WIDEO, FOTO] Festiwal GIMP 2.0: znamy zwycięzców!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Według internautów w tegorocznej edycji Festiwalu GIMP, która odbyła się w całości w internecie, najlepsza okazała się Aleksandra Borgieł! 1. miejsce ex aequo przyznano grupom Shelter oraz Spektrum. Na jakich miejscach uplasowali się pozostali wykonawcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki!Wydawało się, że w tym roku, w czasie ogólnoświatowej batalii przeciwko COVID-19, to wydarzenie nie dojdzie do skutku i podobnie jak wiele innych imprez, zostanie odwołane lub przeniesione. Stało się jednak inaczej! GIMP, czyli Genialna Impreza Młodych Piosenkarzy, będąca częścią obchodów święta szkoły, odbyła się w przestrzeni internetu. Specjalnie przygotowany koncert online poprowadził, jak co roku, niezastąpiony Janusz Mirek - nauczyciel wychowania fizycznego w Chrobrym.

Od 4 grudnia mogliśmy posłuchać młodych artystów i oddać swój głos na ulubionego wykonawcę. Głosowanie trwało do wtorku, 8 grudnia do godziny 19.00.

Ponad 20 tysięcy wejść na portalu pless.pl, prawie 2 tysiące oddanych głosów w głosowaniu publiczności, włączenie się do głosowania o nagrodę Grand Prix zarówno uczniów, rodziców i grona profesorskiego, bardzo ciekawie zrealizowane teledyski oraz dwa pierwsze miejsca ex aequo - taki jest bilans tegorocznej edycji Festiwalu GIMP! Czas na oficjalne wyniki!

GIMP 2.0 - podsumowanie Festiwalu i rozdanie nagród - 16.12.2020 · fot. pless.pl


Wyniki festiwalu Gimp 2020Nagroda Publiczności festiwalu GIMP 2020

1 miejsce - Aleksandra Borgieł

Nagroda Grand Prix festiwalu GIMP 2020

1 miejsce - grupa Shelter i grupa Spektrum - 124 punkty
3 miejsce - grupa Say - 78 punktów
4 miejsce - Aleksandra Borgieł - 68 punktów
5 miejsce - Hanna Kielan i Bartosz Kurtok - 53 punkty
6 miejsce - Hanna Skorupka - 36 punktów
7 miejsce - Churtownia
8 miejsce - grupa The Cobblers
9 miejsce - Emilia Tumula i Dawid Bielenin
10 miejsce - duet Szczur i Zorrowicz
11 miejsce - Katarzyna Cofala

Zwycięskie zespoły - grupa Shelter i Spektrum, otrzymują równorzędne nagrody w wysokości 500 złotych. Grupa Say otrzymuje nagrodę w wysokości 300 złotych. Aleksandra Borgieł otrzymuje 500 złotych za pierwsze miejsce w głosowaniu na portalu pless.pl i 100 złotych w głosowaniu jury festiwalu.

Chęć wzięcia udziału w festiwalu GIMP 2.0 zadeklarowało łącznie 11 wykonawców prezentujących całe spektrum gatunków muzycznych. Wykonali utwory własne, jak i covery popularnych artystów: Freddy'ego Merkurego, Billy'ego Joela, Kwiatu Jabłoni, Meli Koteluk, Skubasa, czy zespołu Muse i innych.

Najlepsi według publicznościWedług internetowej publiczności najlepsza okazała się Aleksandra Borgieł, która wykonała utwór "Love me like there’s no tomorrow" z repertuaru Freddiego Mercury'ego. Wokalistka zebrała aż 424 głosy! Drugie miejsce w głosowaniu internetowym zajęło trio SAY z wynikiem 393 głosy. Jako trzeci uplasował się zespół Spektrum (213 oddanych głosów). Tuż za nim jest grupa Shelter z wynikiem 195 głosów! Gratulujemy!- Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalu Gimp 2020. Dziękujemy za Wasze piosenki i zaangażowanie. Dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody finansowe tegorocznego konkursu - mówią organizatorzy imprezy.

Wręczenie nagród odbyło się 16 grudnia w auli LO im. Chrobrego.

O wykonawcach
Aleksandra BorgiełPiosenka, którą wykonałam to "Love me like there’s no tomorrow" z repertuaru Freddiego Mercury'ego. Została wydana w 1985 roku na płycie Mr. Bad Guy. Zarówno Freddie, jak i cały zespół Queen są moją ogromną inspiracją. Ich utwory pokazują różnorodność muzyczną i przekazują niesamowitą energię.

ChurtowniaNazywamy się Churtownia i zaczęliśmy grać razem na początku października. Przez sytuację panującą na całym świecie, całkowity skład zespołu udało nam się zebrać dopiero 2 tygodnie temu. Usłyszycie Karolinę Olszowiec - wokal, Olgę Pustelnik - pianino, Bartosza Kurtoka - gitara, Jakuba Pudełko - perkusja, Joannę Gryz - gitara basowa. Na bieżąco uczymy się współpracy, która w zespole jest nieodłącznym elementem. Na Festiwalu GIMP zaprezentujemy piosenkę pt. "Spadochron" Meli Koteluk.

Hanna Kielan i Bartosz KurtokNasze inspiracje muzyczne:
Hanna - Sanah, Tate McRae, Johnny Orlando
Bartosz - John Mayer, Red Hot Chili Peppers, Kortez, Eric Clapton

Szczur i ZorrowiczJesteśmy rodzeństwem, a w domu nazywamy się nawzajem pieszczotliwie Szczur i Zorrowicz, dlatego postanowiliśmy nazywać się tak również na Festiwalu GIMP. Nasze prawdziwe nazwiska to Magdalena Żylińska (kiedyś Kuźnik) oraz Mateusz Kuźnik. Wybraliśmy piosenkę zespolu Kwiat Jabłoni "Moglo być nic". Różnie jest teraz na co dzień, czasami nie doceniamy tego co mamy. Właśnie dlatego zależało nam, by zaśpiewać tę piosenkę. Oczywiście także dlatego, że w Kwiecie Jabłoni również śpiewa brat i siostra. Nasze muzyczne inspiracje: Miłe spędzanie razem czasu, trochę śmiechu i duża dawka zabawy.

Hania SkorupkaPiosenka, którą wykonuję nosi tytuł "Kto tak ładnie kradnie". Uwielbiam twórczość Agnieszki Osieckiej, czy Ludwika Starskiego i uważam, że większe grono osób powinno poznać ich piosenki oraz teksty. Kocham grać w teatrze, śpiewać, staram się łączyć obie te pasje. Stąd też wybór mojej piosenki. Na co dzień inspiruję się absolutnie wszystkim, dlatego odnajduję się w różnych gatunkach muzyki. Od spokojnych ballad, po muzykę filmową, a także rockowe kawałki. W piosenkach staram się przekazywać ludziom emocje i to jest dla mnie najważniejsze.

SpektrumWitajcie ludzie GIMPa! Nazywamy się Spectrum. Nie będzie zaskoczeniem, gdy napiszemy, że jesteśmy młodym zespołem, ale może zaskoczyć fakt, że mimo tego mamy już pomysł na siebie oraz plany, jak go zrealizować.

Już sama nazwa Spectrum jest niemal wpisana w sposób funkcjonowania naszego zespołu. Naszym celem jest patrzenie szerzej, niezamykanie się na jedno, co się tyczy zarazem muzyki, tekstów, jak i podejścia do świata rzeczywistego. W końcu w świecie fake newsów i scamu bardzo łatwo zagubić się w tym co jest prawdziwe, a co nie, a my chcemy stanąć w obronie zagubionych. Nie obawiamy się poruszać tematów trudnych, czy nawet kontrowersyjnych, tak jak tworząc muzykę nie boimy się eksperymentować z nowymi gatunkami muzycznymi, mieszając lekkość z ciężarem, standard z alternatywą, subtelność z dosadnością.

Do projektu należą członkowie różnych zespołów z okolic Pszczyny, m.in. Quake’a czy Offbeat’u:

Michał "Dusky" Wieczorek (główny wokal, gitara rytmiczna)
Kuba "Ecart" Muszik (gitara prowadząca, wokal wspomagający, klawisze/sampler)
Marcin Mikołajczyk (gitara basowa)
Mateusz Kościelny (perkusja)

Jak powstaliśmy? Pewnego dnia Michał Wieczorek podszedł do wieloletniego muzycznego współpracownika, ale także przyjaciela ze szkolnej ławki, Kuby Muszika. Michał, który tak samo jak Kuba szukał czegoś nowego. Zapytał, czy ten chciałby spróbować założyć nowy projekt. Kuba zgodził się, ale sprawa została odsunięta na przyszłość. Po jakimś czasie postanowili, że pojamują sobie razem. Zaprosili dobrego kumpla, Mateusza Kościelnego, który bardzo chętnie zgodził się na propozycję. Między członkami tak zaiskrzyło, że już na pierwszej sesji zaczęli pisać pierwszy utwór. Dorzucili do składu byłego basistę Quake’a, Marcina Mikołajczyka, który również zgrał się z nimi. Zaczęli spotykać się co raz częściej, co raz więcej wymyślając piosenki, image, sposób grania koncertów i robienia show. W końcu postanowili wyjść z neonowego cienia i przyjąć nazwę Spectrum. Mają duże pokłady pomysłów, a także pomysł na samych siebie.

Jeśli lubisz muzykę, która nie tylko daje radość, ale też niesie ze sobą jakiś przekaz oraz potrafi wnieść coś świeżego, oryginalnego, to trafiłeś na idealny zespół.

Muzyczne inspiracje: jesteśmy bardzo liberalną grupą, gdyż wszyscy słuchamy bardzo różnych wykonawców. Nie boimy się używać w zespole różnych brzmień. Inspirujemy się m.in., Stevenem Wilsonem, Dream Theater, zespołem Muse, The Dumplings, Deep Purple czy Pineapple Thief. Sami również tworzymy.

Katarzyna CofałaMoją główną inspiracją muzyczną jest Agnieszka Musiał. Uwielbiam jej covery, jak i własne utwory wykonywane na ukulele. Wykonując cover utworu "Haitańskie drzewa" Skubasa kierowałam się jej aranżacją, jednak z pewnymi zmianami.

SaySay to zespół składający się z trzech pełnych życia, utalentowanych "podfruwajek", które krok po kroku wstępują w świat pięknych brzmień. Inspiracją do powstania nazwy grupy były pierwsze litery imion członkiń. Nawiązuje ona także do idei zespołu, jaką jest chęć dzielenia się z innymi słowami zapisanymi w duszy. Poprzez utwory pragną zabrać głos, mówić (z angielskiego say).

Sonia Poloczek, wokalistka obdarzona cudownym głosem u boku gitarzystki oraz twórczyni tekstów Alicji Ryś świergoli autorskie kompozycje. Niezbędny jest im w tym udział Justyny Szwedy, która wtóruje im swoją gitarą. Ich ścieżki złączyły się już 5 lat temu. Od tamtego czasu razem cieszą się życiem przy akompaniamencie wyszukanych melodii. Dziewczyny udzielają się także w grupie Naπ, która niestety w tym roku nie bierze udziału w festiwalu.

Utwór pt. "Lustro" został skomponowany w okolicznościach pandemii, które dotykają każdego z nas, w rzeczywistości, która nie pozwala nam żyć razem, mimo że żyjemy obok siebie. Jest to synteza uczuć i emocji przemykających w tym czasie przez ludzkie myśli. Nie zdradzając więcej, nagranie pozostawiamy do indywidualnej interpretacji.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w zrealizowaniu nagrania, w szczególności panu Pawłowi, Igorowi i Staszkowi. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspomagali i wspierali nas swoją obecnością i dobrym słowem! Mamy nadzieję, że nasza kompozycja będzie korzystnie oddziaływać na Wasze zmysły.

Słowa: Alicja Ryś
Muzyka: Say
Realizacja i montaż dźwięku: Paweł Mika (Elektromika)
Zdjęcia i montaż: Igor Flisiak
Ujęcia z drona: Stanisław Rozmus

ShelterJako zespół nie mamy docelowego źródła inspiracji muzycznych. Tworzymy muzykę bez granic, wyrażając przy tym nasze uczucia i emocje. Chcemy przywołać naszą twórczością sentymentalny klimat wspomnień i doznań które przeżyliśmy.

Wykonawcy:
Małgorzata Czopek-wokal
Łukasz Brudek - wokal,gitara basowa,instrumenty klawiszowe
Konstancja Drożdż - instrumenty klawiszowe
Grzegorz Cygan - perkusja

Emilia Tumula i Dawid BieleninWybrałam "New York State of Mind, bo po prostu lubię ten utwór. Wywołuje on we mnie uczucie radości, która rozsadza od środka i zmusza do uśmiechu.

Śpiew: Emilia Tumula
Akompaniament: Dawid Bielenin

The CobblersPiosenka którą prezentujemy - Hungry Crow to dopiero drugi utwór autorski naszego zespołu, który powstał około sześć miesięcy temu. Tekst został napisany przez Jędrzeja Wąsika, a nad muzyką zawzięcie pracowali wszyscy członkowie naszego zespołu. Utwór utrzymany jest w mrocznym tonie, celem było stworzenie smutnej i poruszającej historii, jednakże musi zostać zachowana pewna doza tajemniczości, więc zostawiamy go do interpretacji własnej.

Nasze inspiracje muzyczne to dość indywidualna sprawa w naszym zespole, można powiedzieć, że każdy z nas ma swoją własną domenę w której przoduje, jednakże nasze wykonania muzyczne zdecydowanie skupiają się wokół starego, dobrego rocka. W naszej piosence można dostrzec inspiracje takimi zespołami jak AC/DC oraz Metallica. Niestety jakość nagrania pozostawia wiele do życzenia z powodu braku sprzętu nagrywającego. Życzymy miłego odbioru.

Skład Zespołu:
Radosław Szostak - wokal
Oskar Orkisz - gitara solowa
Jędrzej Wąsik - gitara rytmiczna
Mateusz Malina - gitara basowa
Remigiusz Opach - perkusja

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj