pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 1201

Kino filipińskie w Pszczyńskim Klubie Filmowym: Dziecko apokalipsy

Za nami:

Przed nami następne kinematografie, kultury, języki, oblicza świata. W tym tygodniu zanurzymy się w kinie filipińskim. W czwartek, 22 października obejrzymy stworzone pięć lat temu "Dziecko apokalipsy" w reżyserii Mario Cornejo.Krystaliczne morze, skóra rozgrzana słońcem, senna atmosfera niekończących się wakacji. Ford, zbliżający się do czterdziestki hipster, beztrosko spędzający czas z energiczną dziewczyną, jest instruktorem surfingu i - podobno - synem legendarnego reżysera. Wizyta dawnego przyjaciela zmusi go do konfrontacji z przeszłością: dojrzałość okazuje się trudniejsza do osiągnięcia niż opanowanie ślizgającej się na falach deski. Przesycone światłem kadry, naturalna gra aktorów i nastrojowa muzyka indie-rockowej grupy Up Dharma Down składają się na film doskonale wyważony emocjonalnie i mocno oddziałujący na zmysły.

Scenariusz: Mario Cornejo, Monster Jimenez
Zdjęcia: Ike Avellana
Muzyka: Armi Millare

Film pojawił się w 2016 roku na Festiwalu Pięć Smaków, na którym zdobył nagrodę Grand Prix.

Pszczyński Klub Filmowy to seanse filmowe, którym towarzyszy prelekcja i dyskusja. Spotkania odbywają się w "Galerii 13" (ul. Bednarska 13) przy Pszczyńskim Centrum Kultury. Klub należy do Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Zaprasza Dawid Stwora. Start: godzina 18.00.

Wstęp wolny!

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.