pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 1184

Sanatorium pod klepsydrą w Pszczyńskim Klubie Filmowym

Za nami:

Tej jesieni zanurzymy się ponownie w niezwykłym świecie Wojciecha Jerzego Hasa, który odszedł dwadzieścia lat temu. W czwartek, 15 października o godzinie 18.00 Pszczyński Klub Filmowy zaprasza na Sanatorium pod Klepsydrą.Na klubowym ekranie zobaczymy Jana Nowickiego, Tadeusza Kondrata, Irenę Orską, Halinę Kowalską, Gustawa Holoubka oraz Mieczysława Voita. Przed nami następne dokonania wybitnych postaci polskiej kultury. Podczas seansu Sanatorium pod Klepsydrą po raz kolejny zetkniemy się z efektami pracy słynnego operatora Witolda Sobocińskiego. Muzykę stworzył natomiast Jerzy Maksymiuk. Za scenografię odpowiadają Jerzy Skarżyński i Andrzej Płocki.

Zaakcentujemy także dziewięćdziesiątą piątą rocznicę urodzin reżysera "Pętli", "Pożegnań", "Rękopisu znalezionego w Saragossie" czy "Lalki".

Pszczyński Klub Filmowy to seanse filmowe, którym towarzyszy prelekcja i dyskusja. Spotkania odbywają się w "Galerii 13" (ul. Bednarska 13) przy Pszczyńskim Centrum Kultury w każdy czwartek o 18.00. Na spotkania zaprasza Dawid Stwora. Klub należy do Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Wstęp wolny!

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.