pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 5 października 2020
  • 16 października 2020
  • wyświetleń: 5986

Ślązaczka roku 2012 gościem popołudnia dla najmłodszych

Z obostrzeniami i zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa rozpoczęliśmy 14 października w "Galerii 13" kolejny sezon spotkań z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych". Przygotowaliśmy ciekawy edukacyjny program pod tytułem "Jarzynowa gimnastyka". Gościem koncertu była Jadwiga Szymik - Ślązaczka Roku 2012. Zobaczcie zapis wideo oraz fotorelację z tego kameralnego koncertu z udziałem małych artystów!Mimo nieciekawej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa postanowiliśmy rozpocząć kolejny sezon spotkań poetycko - muzycznych dla dzieci. Kolejny po długiej przerwie koncert odbył się w środę 14 października w "13" (Pszczyńskie Centrum Kultury).

Przygotowaliśmy program godny obchodów Dnia Edukacji Narodowej - "Jarzynowa gimnastyka", a w nim wiersze i piosenki o tym, jak wzmacniać swoją odporność i być zdrowym.

Było zdecydowanie skromniej niż dotąd, bo z oczywistych względów zabrakło dekoracji w postaci fantastycznych pluszaków, nie było słodkiego poczęstunku dla gości, nie było wspólnej zabawy przy dźwiękach pięknych piosenek. Na szczęście humory dopisywały, a wszystkie przygotowane punkty programu bardzo się podobały.

Popołudnie dla najmłodszych - jarzynowa gimnastyka - 14.10.2020 · fot. Maciej Wilczek, Teresa Wilczek


Z dowcipnymi, wesołymi i bardzo mądrymi piosenkami wystąpili:
  • Zosia Sputek - "Rap dla mamy",
  • Dawid Wilczek - "Duchy łakomczuchy",
  • Oliwka Pojda - "Zdrowia smaki",
  • Ola Zborowska - "Piosenka o niezdrowym jedzeniu",
  • Zuzia Zborowska - "Gruszka" i "Cukierki, cukierki".


Gościem koncertu była Jadwiga Szymik - Ślązaczka Roku 2012, która wspaniałą gwarą śląską przedstawiła dwa napisane przez siebie specjalnie na tę okazję wiersze.

Organizatorka, reżyserka całości i prowadząca koncert Renata Zborowska zaprezentowała tym razem wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej oraz wykonała na koniec piosenkę "Jabłuszko pełne snów".

Mamy nadzieję, że następne koncerty odbędą się już bez obostrzeń. Planujemy bowiem na grudzień spotkanie poświęcone wierszom i piosenkom o Mikołaju i zbliżających się świętach. Dziękuję wszystkim, którym chciało się odpowiedzieć na zaproszenie i przyjść z dzieckiem na koncert. Dziękuję wszystkim wykonawcom, którzy intensywnie ćwiczyli przez ostatnie tygodnie, aby móc wystąpić na tym koncercie. Dziękuję panom akustykom za piękne nagłośnienie i czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem koncertu.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.