pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 5 października 2020
  • wyświetleń: 2020

[ZDJĘCIA] Pół na pół - czyli Pilsko z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Prognozy pogody na 4 października były takie "pół na pół" - do południa deszcz a od dwunastej słońce. Obecnie dynamiczna pogoda umożliwia zazwyczaj podjęcie decyzji, co do planów danej wycieczki dopiero na miejscu. Tak było i tym razem...

Pół na pół - czyli Pilsko z Diablakiem - 04.10.2020 · fot. UKST Diablak


Na miejscu, czyli w miejscowości Sihelné Dušák (Słowacja) podjęto decyzję o rozpoczęciu wędrówki i zrealizowaniu planowanej trasy. Początkowy opad nie przestraszał turystów biorących udział w wycieczce zorganizowanej, przede wszystkim dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Celem wycieczki było zdobycie Pilska (1557m n.p.m.), podchodząc od Słowacji.

Trasa wycieczki, po zmodyfikowaniu i dostosowaniu do panujących warunków pogodowych, prowadziła: Sihelné Dušák - Skalisko - Pilsko - Hala Miziowa - Hala Gurowa - Uszczawne - Korbielów Smrek i liczyła 16 km przy 850 m sumy podejść. Idąc ze Słowacji na Pilsko grupa poruszała się w deszczowych warunkach a od Pilska, już po polskiej stronie, w przyjemnie słonecznych, czyli znów "pół na pół" . W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego.

Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
10 października - Rysy (Słowacja),
23 października - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku-Białej,
25 października - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności UKST "Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj