pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 3508

[ZDJĘCIA] W Golasowicach kręcili klip do muzyki filmowej

Już niebawem światło dzienne ujrzy teledysk do singla młodych śpiewaków i tancerzy - Piotra Karzełka z Golasowic i Moniki Biederman-Pers z Krakowa. "Wspólne sny" to pierwszy zwiastun ich debiutanckiej płyty.

W Golasowicach zrealizowano zdjęcia do singla Piotra Karzełka i Moniki Biederman-Pers - 22.09.2020 · fot. KraKra Films


Zdjęcia do klipu zostały zrealizowane we wrześniu w Golasowicach przez studio KraKra Films. Muzykę do "Wspólnych snów" skomponował Robert Kanaan, a słowa napisała Anna Kobiela-Kanaan. Efekty poznamy już niebawem! Jak zapowiada Piotr Karzełek, powstaje album łączący muzykę filmową, musicalową i etniczną.

Wcześniejsze wykonania artystów wraz z klipami znajdziecie na stronie www.duoperformance.pl.

Duo Performance - Piotr Karzełek, Monika Biederman-Pers


O muzykach Singing & Dancing DUO Performance

Pochodzący z Golasowic 26-letni Piotr Karzełek operuje barytonem. Jako technik górnik rozpoczął studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie jest absolwentem II stopnia w klasie śpiewu solowego dra hab. Zdzisława Madeja na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Swą przygodę z muzyką rozpoczął jako uczestnik zajęć choreograficznych, występując jeszcze jako dziecko w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca ,,Golasowianie". W tym samym czasie rozwijał swe umiejętności muzyczne oraz zdolności aktorskie pod opieką instruktorów w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach. Od momentu podjęcia studiów na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach uczestniczył w wokalnych kursach mistrzowskich pedagogów oraz śpiewaków tej klasy co Helena Łazarska , Aleksander Vovk, Stefania Toczyska, Ewa Iżykowska-Lipińska, Ewa Biegas, Eugeniusz Sąsiadek, Lech Napierała, Gerhard Kahry i Paul Esswood.

Współpracuje z orkiestrą Obligato pod kierownictwem Jerzego Sobeńko. Brał udział w studenckich produkcjach muzycznych takich jak: ,,Bal baśni’’ ,,Orfeusz i Eurydyka" ,,Juliusz Cezar" ,,La Canterina" czy " Oniegin". Uczestniczył także w wakacyjnych kursach wokalistyki operowej w Sosnowcu, Krynicy Zdroju, Iwoniczu Zdroju, Nowym Sączu i Busku Zdroju. W roku 2017 zdobył 3 nagrodę w II Międzynarodowym Konkursie "Ars et Gloria" w Katowicach oraz nagrodę specjalną prof. Andrzeja Chorosińskiego na tymże konkursie. Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Krynicy-Zdroju 2019.

Monika Biederman-Pers to sopranistka urodzona w 1988 roku. Jako aktorka scen muzycznych i ratownik medyczny rozpoczęła studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie jest studentką II stopnia w klasie śpiewu solowego dr hab. Katarzyny Suskiej-Zagórskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Swą przygodę z muzyką rozpoczęła jako uczennica średniej szkoły na przeglądach piosenki francuskiej oraz chórzystka Chóru Nowodworskiego. W tym samym czasie rozwijała swe umiejętności aktorskie oraz zdolności taneczne pod opieką instruktorów w SCKM oraz Szkole Tańca Towarzyskiego w Domu Kolejarza w Krakowie. Ukończyła Średnią szkołę Muzyczną oraz Krakowską Szkołę Teatralną I Filmową przy Teatrze Ludowym w Krakowie równocześnie, biorąc udział w rozlicznych produkcjach teatralnych.

Od momentu podjęcia studiów na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach uczestniczyła w wokalnych kursach mistrzowskich pedagogów oraz śpiewaków. Brała udział w studenckich produkcjach muzycznych takich jak:"Halka"St. Moniuszki,"Chiama la liberta chiama" E. Knapika.

Współpracowała z dyrygentami: Tomaszem Tokarczykiem, Ryszardem Źróbkiem, Rafałem Marchewczykiem, Paulem Eswoodem, Tomaszem Chmielem I innymi. Uczestniczyła także w wakacyjnych kursach wokalistyki operowej Krynicy Zdroju. Równocześnie występowała jako solistka z Krakowską Orkiestrą Staromiejską.

Zaraz po studiach I stopnia podjęła pracę na stanowisku artysta chóru w Operze Krakowskiej biorąc udział w licznych produkcjach m.in.: Tosca, Baron Cygański, Piękna Helena, Zemsta Nietoperza, Trubadur, Eugeniusz Oniegin, Miłość Do Trzech Pomarańczy, Halka.

Obecnie uczestniczy w kursach mistrzowskich Theru Yokyshara, Mariusza Kwietnia, Gerharda Karyego czy Bolesława Pawlusa. Od maja tego roku owocnie współpracuje z Orkiestrą Straussowską Obligato pod dyr. Jerzego Sobeńki oraz Towarzystwem Straussowskim którego prezesem jest Jolanta Suder. Występowała jako solistka na Summer Music Festiwal w Wieliczce oraz Muzyka u Źródeł w Lądku Zdroju oraz XXIX Międzynarodowym festiwalu muzyki sakralnej Gaude Mater w Częstochowie. Latem podczas festiwalu w Lądku Zdroju zagrała w kabarecie" Mały Gigolo czyli romans w kurorcie" w reż. Ewy Warty-Śmietany. Jest organizatorką koncertu dla Wandy Polańskiej z udziałem znakomitego Bolesława Pawlusa.

W 2019 roku wcieliła się w postać Kornelii w operowym spektaklu studenckim Juliusz Cezar pod dyrekcją Paula Eswooda (reż. Błażej Peszek).

Od maja 2019 roku tworzy duet wokalny z Piotrem Karzełkiem, debiutując na scenach Filharmonii Krakowskiej, Teatru Słowackiego, ICE Congres Center w Krakowie, Opery Krakowskiej.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.