pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 16 września 2020
  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 11639

[ZDJĘCIA] Industriada 2020 w Muzeum Prasy Śląskiej za nami!

26 września pod hasłem "Natura w przemyśle" odbyła się 11 edycja Industriady. Święto Szlaku Zabytków Techniki na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń w województwie śląskim. W tym roku odbywało się w 36 obiektach w 23 lokalizacjach, w tym w Pszczynie.

Industriada 2020 w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie - 26.09.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W imprezie tradycyjnie uczestniczyło Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie, a atrakcji było co nie miara. Goście, którzy odwiedzili pszczyńskie muzeum, mieli okazję wziąć udział w wielu specjalnie na ten dzień przygotowanych warsztatach i pokazach. Uczestnicy wydarzenia zgłębiali podstawy kaligrafii, wykonywali ekologiczne notesy, wianki z gazet, naturalne stempelki, atrament z węgla, glicerynowe mydełka, zwiedzali muzeum z przewodnikiem, a także obserwowali ręczne czerpanie papieru. Przed budynkiem zaaranżowana została strefa chilloutu.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną na wszystkie punkty programu obowiązywały wcześniejsze zapisy. - W Industriadzie w Muzem Prasy Śląskiej wzięło udział ponad 300 osób, choć chętnych było dużo więcej. Wszystkie wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a ilość wolnych miejsc na większość warsztatów wyczerpała się na kilka dni przed imprezą - mówi Grzegorz Cempura, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej.

Industriada w Muzeum Prasy Śląskiej - 26.09.2020 · fot. UM Pszczyna


- Industriada to wspaniałe wydarzenie, które pozwala promować niezwykłe i znamienite miejsca na mapie Górnego Śląska. Bardzo się cieszę, że Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie kolejny raz zaangażowało się w organizację święta Szlaku Zabytków Techniki i że cieszyło się ono taką popularnością - dodaje burmistrz Dariusz Skrobol.

Industriada to największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Polsce i drugi co do wielkości w Europie.

BM, ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.