pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 14 września 2020
  • 23 października 2020
  • wyświetleń: 10237

[WIDEO] Zapis spotkania z Filipem Springerem on-line

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie 21 października za pośrednictwem Facebooka transmitowała spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Wciąż możemy oglądać zapis rozmowy!

Loading...


Pomimo pandemii udało się jednak zorganizować spotkanie z cenionym reportażystą i fotografem za pośrednictwem mediów społecznościowych! Filip Springer, pisarz i fotograf, autor wydanej w 2019 roku książki "Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz" spotkał się z nami w internecie na profilu facebookowym pszczyńskiej biblioteki. Rozmowę poprowadziła Elżbieta Goraus.

Filip Springer jest autorem wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. "Miedzianka. Historia znikania", "Wanna z kolumnadą", "13 pięter", "Miasto Archipelag", "Źle urodzone". Jest stypendystą Narodowego Centrum Kultury, Fundacji "Herodot" im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Był nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie. Jest współtwórcą festiwalu literackiego Miedzianka Fest.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ar / pless.pl
źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj