pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 września 2020
  • wyświetleń: 2404

Kapryśnica! Diablak na Babiej Górze i zbiórka na leczenie Maciusia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Kapryśnica to jedna z potocznych nazw Babiej Góry (1725m n.p.m.). Określenie to wywodzi się z bardzo zmiennych warunków pogodowych, co istotnie utrudniać może jakiekolwiek planowanie wycieczki, a takowe warunki były właśnie na corocznej DIABLAKowej wycieczce na górę zwaną również Diablakiem. Podczas tej wycieczki uczestnicy mogli wesprzeć finansowo zbiórkę funduszy na leczenie (Nie)Małego Wojownika Maciusia Cieślika, chorującego na SMA.

Kapryśnica! Wycieczka na Babią Górę z UKST "Diablak" - 06.09.2020 · fot. UKST Diablak


Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" 6 września zorganizował wycieczkę, która wiodła następującą trasą: Slana Voda - Babia Góra (Diablak) - Przełęcz Brona - Mała Babia Góra (Cyl) - Slana Voda. Wyjazd zorganizowany został przede wszystkim dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i przyciągnął sporą ilość turystów w różnym wieku. Uczestnicy przy kapryśnej (deszczowo-słonecznej) pogodzie przeszli trasę liczącą 20 km przy 1090 metrach sumy przewyższeń.

W trakcie wycieczki turyści zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi "panoramami", topografią terenu oraz walorami turystycznymi terenu. Po pokonaniu trasy oraz odpoczynku w schronisku w Slanej Vodzie, zadowolona grupa turystów, wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Podczas tej wycieczki uczestnicy mogli wesprzeć finansowo zbiórkę funduszy na leczenie (Nie)Małego Wojownika Maciusia Cieślika, chorującego na SMA. Cieszymy się, że są jeszcze ludzie, dla których nie jest obojętny los innych osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
13 września - wycieczka w Beskid Śląsko-Morawski - Jaworowy (Czechy)
18 września - ścianka wspinaczkowa
20 września - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - Wielka Rycerzowa
26 września - wycieczka w Tatry - Czerwone Wierchy

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj