pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 26 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3498

Pogodowy miszmasz, czyli Wielka Fatra z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Prognozy pogody na 23 sierpnia nie były korzystne szczególnie dla rejonu Wielkiej Fatry. Jednakże współcześnie dynamiczna pogoda umożliwia zazwyczaj podjęcie decyzji, co do planów danej wycieczki dopiero na miejscu. Tak było i tym razem. Na miejscu, czyli w miejscowości Vyšná Revúca podjęto decyzję o rozpoczęciu wędrówki i zrealizowaniu planowanej trasy.

Pogodowy miszmasz, czyli Wielka Fatra z Diablakiem - 23.08.2020 · fot. UKST Diablak


Początkowy niewielki opad nie przestraszał turystów biorących udział w wycieczce zorganizowanej, przede wszystkim dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Celem wycieczki było zdobycie Borisova (1510m n.p.m.), jednego ze szczytów w Wielkiej Fatrze. Trasa wycieczki prowadziła: Vyšná Revúca - Chyžky - Chata pod Borišovom - Borišov - Ploská - Vyšná Revúca i liczyła 19 km przy 1270m sumy podejść. Pogoda wraz z upływem czasu ulegała poprawie i od godziny 13.30 turyści mogli cieszyć się sierpniowym słońcem oraz wspaniałymi widokami. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Wielkiej Fatry oraz Tatr. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

6 września - Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja)
13 września - wycieczka w Beskid Śląsko-Morawski - Jaworowy (Czechy)
20 września - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - Wielka Rycerzowa

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności UKST "Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj