pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 25 sierpnia 2020
  • 10 października 2020
  • wyświetleń: 4447

Koncert "Tacy byliśmy..." - Złote Przeboje Universe w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Pawłowice" podaj

Za nami:

Nowy termin koncertu wyznaczono na 10 października. Przeboje legendy muzyki lat 80. zabrzmią o godzinie 19.00 na sali widowiskowej w pawłowickim Gminnym Ośrodku Kultury.

zespół universe
Zespół Universe · fot. materiały prasowe


Universe to legenda... Od debiutu w 1983 roku, kiedy duet Mirosława Breguły i Henryka Czicha podczas XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonał kultowy utwór "Mr. Lennon", zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.

W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumów, poczynając od "The Best of Universe" aż po ostatni krążek: "Mijam jak deszcz". Wiele z utworów bezsprzecznie zyskało status przebojów: "Wołanie przez ciszę", "Głupia żaba", "Ty masz to, czego nie mam ja", "Ja, taki fajny gość", "Tacy byliśmy", "Blues na wpół do piątej rano", "Bo to taka piękna miłość". Zespół nagrywał też z najważniejszymi osobistościami sceny muzycznej, jak chociażby śpiewana z Beatą Kozidrak piosenka "Tyle chciałem ci dać".

Rok 2008 przyniósł płytę "Mijam jak deszcz", będącą pożegnaniem "Universe" z jego współzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, który odszedł w tragicznych okolicznościach 2 listopada 2007 roku. Płyta zawiera największe przeboje zespołu w nowych aranżacjach, a także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwór "Raz wróg, raz brat".

Obecnie zespół tworzy sześciu wykonawców:
Henryk Czich - współzałożyciel i obecny lider Zespołu - wokal, instrumenty klawiszowe,
Wojciech Wesołek - wokal, gitara,
Damian Filipowski - gitara,
Marek Kopecki -gitara basowa,
Grzegorz Krzykawski - perkusja,
Marek Jagucki - instrumenty klawiszowe.

Universe zagrał niezliczone koncerty w kraju i poza granicami, był obecny na krajowych i międzynarodowych zlotach fanów, którzy zawsze doskonale orientowali się w dorobku i poczynaniach zespołu. Skład posiada też własną internetową rozgłośnię Universe, która non stop nadaje przeboje grupy, i te najbardziej znane, nagradzane na festiwalach, konkursach czy plebiscytach, i te mniej znane szerszej publiczności kompozycje. na swoim koncie mają nagrania, wywiady telewizyjne i radiowe. Nie bez przyczyny zespół Universe został uhonorowany własną gwiazdą w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.

Podczas trwającej trasy koncertowej z okazji Jubileuszu 35-lecia zespołu jednym z chętniej przez muzyków wykonywanym utworów jest piosenka "W perły zmienię deszcz". Universe to prawdziwa perła polskiej muzyki.

Bilety są dostępne w serwisach kupbilecik.pl oraz biletyna.pl.

ar / pless.pl
źródło: GOK Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Pawłowice" podaj