pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 18 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3167

"Kiełbaska na Przegibku" - rodzinna wycieczka z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Uwzględniając wszystkie obostrzenia, 16 sierpnia odbyła się kolejna w tym roku wycieczka rodzinna, tym razem pod hasłem "Kiełbaska na Przegibku".

„Kiełbaska na Przegibku” - rodzinna wycieczka z Diablakiem- 16.08.2020 · fot. UKST Diablak


Właśnie od wycieczki na Przegibek, która odbyła się 10 lipca 2016 roku Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" rozpoczął organizowanie wycieczek rodzinnych. Planujemy, aby ten rodzaj wycieczek wpisał się w coroczny kalendarz wyjazdów, które organizujemy.

Wycieczki rodzinne, których odbyło się już kilkadziesiąt, cieszą się bardzo dużą popularnością a osoby zaangażowane w realizację organizowanych przez nas wyjazdów, dokładają wszelkich starań by były one przyjazne, szczególnie dla młodych turystów. Choć przekrój wiekowy i ilość uczestników nie są najistotniejsze w organizacji klubowych wyjazdów, warto podkreślić, że rodzice najmłodszych uczestników ich wiek określają na kilkanaście miesięcy. Natomiast dojrzali, doświadczeni turyści również bardzo dobrze czuli się w licznej grupie rodzin z dziećmi. Niedzielna trasa, przy bardzo sprzyjającej pogodzie wiodła z Rycerki Kolonii na Bendoszkę Wielką (1144m n.p.m.) a następnie do Schroniska PTTK na Przełęczy Przegibek. Podobnie jak za pierwszym razem, na Przegibku zorganizowano dla turystów pieczenie kiełbasek i sporo czasu na relaks w wakacyjnym słońcu. Po odpowiednio długim i bardzo przyjemnie spędzonym na rozmowach odpoczynku, połączonym z degustacją upieczonych wcześniej kiełbasek oraz potraw serwowanych przez schroniskowy bufet, grupa zeszła do Rycerki Kolonii, skąd wczesnym popołudniem wróciła do Pszczyny.

Jak zwykle w czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii oraz zasadami bezpiecznego poruszania się w górach. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie podwyższonego reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak".

Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

20 sierpnia - zajęcia na ściance wspinaczkowej
23 sierpnia - Wielka Fatra - Borisov (Słowacja)
29 sierpnia - Termy Chochołowskie i Zakopane
6 września - Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja)
13 września - wycieczka Beskid Śląsko-Morawski - Jaworowy (Czechy)
20 września - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - Wielka Rycerzowa

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności UKST "Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj