pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 11 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3749

Krywań, zaręczyny etc. - Tatry Wysokie z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Od 6 sierpnia pod znakiem zapytania stała wycieczka planowana na 9 sierpnia w Tatry Wysokie. Po zasięgnięciu opinii PSSE w Tychach i MZ organizatorzy i uczestnicy wspólnie zdecydowali, że wycieczka się odbędzie. I tak o 2 w nocy grupa turystów wyruszyła na Krywań (2495m n.p.m.). Ten zlokalizowany po słowackiej stronie Tatr Wysokich szczyt jest "narodową górą" mieszkańców tego państwa.

Krywań, zaręczyny etc. - Tatry Wysokie z Diablakiem - 09.08.2020 · fot. UKST Diablak


Wizerunek Krywania znajduje się w Herbie Republiki Słowackiej, a nazwa pojawia się również w jej hymnie. Nasza wycieczka odbyła się na tydzień przed corocznym "narodowym wejściem", które odbywa się w celu upamiętnienia wejścia na Krywań, którego dokonali słowaccy działacze odrodzenia narodowego Ľudovít Štúr i Michal Miloslav Hodža (16.08.1841r.).

Trasa wycieczki wiodła następująco: Tri Studničky - Kriváň - Jamské Pleso - Bývalá Važecká Chata - Tri Studničky (17 km i 1450 m sumy podejść). Wejście na szczyt w pięknej słonecznej pogodzie i optymalnej temperaturze przysporzyło turystom bardzo dużo wrażeń związanych zarówno z trudnością trasy, jak i pięknymi panorami na Tatry Wysokie, Tatry Zachodnie i nie tylko.

Dodatkową niespodzianką były oświadczyny jednego z uczestników naszej wycieczki a zaskoczona wybranka powiedziała tak! Wszystkiemu towarzyszyły burzliwe oklaski i bardzo pozytywne emocje. Takie wydarzenie miało miejsce pierwszy raz w historii wyjazdów naszego klubu. W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr Wysokich.

Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie podwyższonego reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo wspólnie możemy więcej.

Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
16 sierpnia - "Kiełbaska na Przegibku" - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki
20 sierpnia - zajęcia na ściance wspinaczkowej
23 sierpnia - Wielka Fatra - Borisov (Słowacja)
29 sierpnia - Termy Chochołowskie i Zakopane
6 września - Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja)
20 września - wycieczka rodzinna w Beskid Żywiecki - Wielka Rycerzowa

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności UKST "Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj