pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 7 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2897

Wspinaj się z Diablakiem - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

6 sierpnia odbyły się kolejne w tym roku zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "Diablak". Adresatem zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego, ale także dorośli.

Wspinaj się z DIABLAKiem - relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej - 06.08.2020 · fot. UKST Diablak


Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze. Warto podkreślić, że wspinaczka pomaga w harmonijnym rozwoju, wzmacnia niemal wszystkie mięśnie, działa na zwinność i kondycję fizyczną a jednocześnie nadmiernie nie obciąża organizmu.

Zajęcia odbywają się w Centrum Wspinaczkowym Primaroca w Bielsku-Białej.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 20 sierpnia, a szczegóły i zapisy na stronie Klubu: www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Najbliższe wycieczki/wyjazdy (o ile nie będzie zakazu):

16 sierpnia - wycieczka rodzinna "Kiełbaska na Przegibku",
20 sierpnia - zajęcia na ściance wspinaczkowej,
23 sierpnia - Wielka Fatra - Borisov (Słowacja),
29 sierpnia - Termy Chochołowskie i Zakopane,
6 września - Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja).

Zapraszamy!

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj