pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3694

[ZDJĘCIA] Spływ Dunajcem z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

2 sierpnia odbyła się zorganizowana przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" wycieczka, której celem był udział uczestników w spływie Dunajcem i spacer Wąwozem Homole. Uczestnikami wycieczki byli przede wszystkim mieszkańcy powiatu pszczyńskiego oraz spora grupa osób spoza niego.

Spływ Dunajcem z Diablakiem - 2.08.2020 · fot. UKST Diablak


Dzięki wczesnemu wyjazdowi (o godzinie 4 rano), uczestnicy mieli cały dzień na zapoznawanie się walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Pienin. W trakcie spływu flisacy przedstawili uczestnikom walory krajobrazowe, które można zobaczyć płynąc przełomem Dunajca ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy. Po ponad dwóch godzinach spędzonych na tratwach grupa dopłynęła do Szczawnicy, skąd przejechała do Jaworek, by kontynuować realizację programu.

Spacer Wąwozem Homole wzdłuż potoku Kamieniec pozwolił wszystkim na aktywny relaks, podziwianie formacji skalnych i cieszenie się słoneczną, przyjemna pogodą. Pomimo sporej ilości osób na szlaku każdy z turystów znalazł coś dla siebie i mógł odpocząć. Ostatnim elementem tej wycieczki był czas wolny w Krościenku nad Dunajcem, gdzie wszyscy mieli możliwość skorzystania zarówno z oferty gastronomicznej lokalnych restauracji, jak i innych atrakcji tego miasteczka. Późnym popołudniem grupa udała się w drogę powrotną do Pszczyny, gdzie dotarła około godziny 22:00.

Spływ Dunajcem z Diablakiem - 2.08.2020
Spływ Dunajcem z Diablakiem - 2.08.2020 · fot. UKST Diablak


Dzień, chociaż bardzo długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był jednak bardzo aktywnie a wszyscy bardzo dużo zobaczyli, dowiedzieli się i zadowolona grupa turystów, wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.
Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 06.08.2020r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku - Białej
  • 09.08.2020r. - Tatry Wysokie - Słowacja - Krywań,
  • 16.08.2020r. - wycieczka RODZINNA "Kiełbaska na Przegibku",
  • 23.08.2020r. - Wielka Fatra - Borisov (Słowacja),
  • 29.08.2020r. - Termy Chochołowskie i Zakopane,
  • 06.09.2020r. - Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja).


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj