pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 3 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2481

[WIDEO] Z Chopinem przy Starym Dworcu w Goczałkowicach

Wspaniała muzyka Fryderyka Chopina, a w tle urzekający Stary Dworzec i tereny Parku Zdrojowego w Goczałkowicach-Zdroju. Lokalni artyści zagrali kolejny z cyklu plenerowych koncertów poświęconych twórczości wielkiego kompozytora.Gminny Ośrodek Kultury kontynuuje cykl niedzielnych koncertów w ramach projektu "Jubileuszowy cykl koncertów - L. van Beethoven i F. Chopin". Magdalena Lucjan (śpiew) i Karol Lucjan (fortepian) prezentują pieśni wybitnego polskiego kompozytora. Usłyszymy takie utwory, jak "Lecą liście z drzewa", "Piosenka litewska" czy "Moja pieszczotka". Koncert został zarejestrowany w otoczeniu Starego Dworca oraz Parku Zdrojowego.

Projekt jest realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju. Uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura w sieci" Narodowego Centrum Kultury. W pięknych goczałkowickich plenerach prezentowana jest twórczość wybitnych muzyków, w ramach obchodów 250-lecia urodzin Ludwiga van Beethovena oraz 210-lecia urodzin Fryderyka Chopina.

ar / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.