pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 15 lipca 2020
  • 19 lipca 2020
  • wyświetleń: 4061

Karczma Wiejska na szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Karczma Wiejska" podaj

Szlak kulinarny Śląskie Smaki powstał w trosce o kulinarne dziedzictwo regionu. Jedną z restauracji należących do Szlaku jest Karczma Wiejska.Szlak Kulinarny Śląskie Smaki tworzą restauracje i lokale gastronomiczne serwujące w swoim menu tradycyjne dania regionalne. Potrawy są przygotowywane według tradycyjnych receptur. Restauracje należące do Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki są certyfikowane co daje nam pewność że serwowane potrawy są głęboko zakorzenione w tradycji śląska a ich smak prawdziwy i niezmienny od pokoleń.

Jedną z restauracji należących do Szlaku jest Karczma Wiejska. Restauracja ta jako lokal z tradycji czerpie pełnymi garściami eksponując ją nie tylko na talerzach ale również pokazując jak to na wsiach było dawniej. Malowidła o tej tematyce zdobią jej ściany jej wnętrza.

Certyfikowane dania wpisane w Szlak Kulinarny Śląskie Smaki, jakie serwuje Karczma Wiejska to między innymi zupa z podgrzybków z łazankami której zapach wypełnia całą restaurację aromatem leśnych grzybów ilekroć pojawia się na stołach Gości restauracji.

Karczma Wiejska na szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki


Golonka to danie na Śląsku szczególnie uwielbiane i popularne. Ta serwowana w Karczmie Wiejskiej zasługuje na szczególną uwagę. Przygotowana według ściśle określonej receptury z wykorzystaniem piwa zawsze wychodzi idealnie.

Będąc tutaj nie można zapomnieć o Policzkach wołowych podawanych z ziemniakami pure i glazurowanymi w miodzie buraczkami. To wymagające dużej cierpliwości danie zawsze smakuje idealnie a długo duszone w aromatycznym sosie mięso rozpada się w buzi.

Na deser po pysznej śląskiej przygodzie kulinarnej zjeść można Kopę Jankowicką. Co to jest kopa? Jest to deser dziś trochę zapominany a do niedawna pojawiał się na śląskich stołach przy wyjątkowych okazjach. Tutaj możecie zamówić ją przy każdej okazji odwiedzin Karczmy Wiejskiej.

W restauracjach wpisanych w Szlak Kulinarny Śląskie Smaki dostaniecie specjalną ulotkę, na której zbierać można pieczątki odwiedzając lokale wpisane na szlak. Po zebraniu 7 pieczątek z 7 lokali otrzymać można praktyczne nagrody. Śląską kuchnię kochają nie tylko Ślązacy. Warto ją smakować i promować bo jest naszym dziedzictwem.

Karczma Wiejska

43-215 Jankowice
ul. Żubrów 112

tel. 502565414Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Karczma Wiejska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Karczma Wiejska" podaj