pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 13 lipca 2020
  • wyświetleń: 3349

[ZDJĘCIA] UKST Diablak: Wielki Chocz po raz pierwszy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Po trzymiesięcznej przerwie w działalności związanej z COVID-19, już drugi miesiąc, stosując się do wprowadzonych zaleceń Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" realizuje swoje zadania. Tym razem w sobotę, 11 lipca grupa turystów udała się w Góry Choczańskie, leżące na terenie Słowacji. Cel był prosty - zdobycie najwyższego szczytu tego leżącego w Łańcuchu Tatrzańskim pasma, czyli Wielkiego Chocza (Velký Choč 1608m n.p.m.).

Wielki Chocz po raz pierwszy - 11.07.2020 · fot. UKST Diablak


Grupa swoją wędrówkę rozpoczęła w miejscowości Lúčky, skąd przez rozległy kompleks łąk (Žimerová), dotarła na szczyt. Następnie po zasłużonym odpoczynku turyści zeszli do leżącej w dolnej Orawie miejscowości Jaseňová. Miejscowości, o założeniu której pierwsze wzmianki pochodzą z 1320 roku, a wyniki badań archeologicznych mówią o zamieszkaniu terenów wsi już w czasach prehistorycznych, w okresie kultury łużyckiej. Schodząc z Wielkiego Chocza do miejscowości Jaseňová grupa zdobyła jeszcze jeden szczyt - Drapáč 1147m. n.p.m.

Dzięki sprzyjającej, nawet słonecznej pogodzie szczyt udało się zdobyć bardzo sprawnie, a w czasie zejścia niewielki deszcz zastał grupę na ostatnich kilkunastu minutach przed dojściem do autobusu. Chociaż trasa nie była długa, bo liczyła 14 km przy 1060 metrach przewyższenia, to turyści oprócz wędrówki w łagodnym terenie górskim mieli okazję "troszkę się powspinać", korzystając z ułatwień technicznych (głównie łańcuchów).

W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Małej i Wielkiej Fatry oraz Tatr. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - DZIĘKUJEMY!

Wielki Chocz po raz pierwszy - 11.07.2020
Wielki Chocz po raz pierwszy - 11.07.2020 · fot. UKST Diablak


Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 19.07.2020r. - wycieczka RODZINNA - Beskid Śląski (Czantoria Wielka)
  • 22.07.2020r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej
  • 25.07.2020r. - wycieczka Tatry Wysokie (Słowacja) - Sławkowski Szczyt 2452m. n.p.m.
  • 02.08.2020r. - wycieczka RODZINNA - Pieniny - spływ Dunajcem i nie tylko
  • 29.08.2020r. - wycieczka Termy Chochołowskie i Zakopane
  • 06.09.2020r. - wycieczka Babia Góra ze Slanej Vody (Słowacja)


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności UKST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

UKST Diablak

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj