pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 6 lipca 2020
  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 4064

Miasteczko rowerowe stanie w środę przed GOKiem w Goczałkowicach

Za nami:

W środę, 8 lipca, Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju zaprasza wszystkie dzieci do Miasteczka Rowerowego, które stanie na jeden dzień na boisku przed siedzibą GOKu. Udział w zajęciach rowerowych jest bezpłatny! Start: godzina 10.00.

Mobilne Miasteczko Rowerowe
Mobilne Miasteczko Rowerowe - szkoła rowerowa Piotra Bielaka. · fot. Mobilne Miasteczko Rowerowe


Mobilne Miasteczko Rowerowe to miejsce w którym dzieci i młodzież może zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym. Symulacja prawdziwych ulic ze znakami daje możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Miasteczko posiada najważniejsze elementy spotykane na prawdziwych drogach, takie jak rondo, skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, przejście dla pieszych oraz przejazd kolejowy, przed którym należy dostosować się do znaku stop.

W miasteczku znajdzie się również tor przeszkód który ma na celu poprawę techniki jazdy na rowerze, dzięki czemu zwiększamy kontrolę nad rowerem co mocno przekłada się na bezpieczeństwo rowerzystów w codziennym ruchu drogowym. W skład toru przeszkód wchodzą takie elementy jak slalom, równoważnia, czy pochylnie.

W namiocie na terenie Miasteczka Rowerowego będzie możliwość skorzystania z alkogogli - dzięki którym możemy zobaczyć jak widzimy świat będąc pod wpływem alkoholu i jak wpływa to na równowagę i szybkość reakcji.

Całe miasteczko będzie ogrodzone i wyposażone w nagłośnienie i parking dla rowerów. Opiekę będzie sprawował doświadczony instruktor.

ar / pless.pl, źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.