pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 15 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3605

[FOTO] Pieniny z Diablakiem - pierwsza wycieczka po przerwie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Dzięki zmniejszeniu ograniczeń związanych z COVID-19 oraz po uwzględnieniu wprowadzonych zaleceń, udało się nam odpowiedzieć na coraz częstsze pytania i prośby o zorganizowanie w końcu wycieczki górskiej. I dokładnie 14 czerwca, po 3 miesiącach przerwy, grupa turystów ruszyła w Pieniny.

Pieniny z DIABLAKiem


Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" zorganizował wycieczkę, która wiodła następującą trasą: Jaworki Biała Woda - Przełęcz Rozdziela - Wysoka - Durbaszka - Palenica - Szczawnica.

W trakcie wycieczki turyści zdobyli najwyższą górę Pienin - Wysoką (1050m n.p.m.). Wyjazd zorganizowany został przede wszystkim dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i przyciągnął sporą ilość turystów w różnym wieku. Uczestnicy przy sprzyjającej pogodzie przeszli trasę liczącą 20 km przy 890 metrach sumy przewyższeń. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią terenu oraz walorami turystycznymi Pienin. Po pokonaniu trasy oraz 1,5 godzinnym odpoczynku w Szczawnicy, zadowolona grupa turystów, wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

26/27.06 - wschód słońca na Baraniej Górze
19.06 - zajęcia na ściance wspinaczkowej
22.06 - zajęcia na ściance wspinaczkowej
24.06 - zajęcia na ściance wspinaczkowej
05.07 - wycieczka rodzinna - Hala Miziowa

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

Opiekunowie UKST "Diablak"

UKST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj