pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 4093

Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II także w Woli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Miedźna" podaj

W ogrodzie Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z siedzibą w Woli, z okazji przypadającej 18 maja setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, możemy oglądać wyjątkową plenerową wystawę poświęconą papieżowi Polakowi. Taka sama wystawa stanęła również przy GOKu w Goczałkowicach.

Wystawa plenerowa w Woli z okazji 100 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II - 18.05.2020 · fot. GOK Miedźna


Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja, warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę poświęconą życiu papieża "Karol Wojtyła #narodziny". Wystawa, która dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego została udostępniona przy miedźniańskim GOKu w Woli.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności - osób, które pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, które urodziły się już po jego śmierci. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Ekspozycja zabierze widzów w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II. Prezentuje najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, jego kolejne "narodziny" rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Widz będzie miał okazję uczestniczyć w narodzinach małego Lolka, poznać dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, zaobserwować powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wybrać się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, będzie mógł powitać nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyjrzeć się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszyć mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, która w intelektualnym i duchowym dorobku Karola Wojtyły poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania i wyzwania współczesnego świata. Centrum działa w obszarze kultury, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów, organizatorem dwóch warszawskich festiwali: Nowe Epifanie i Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju.

Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach realizacji misji upowszechniania intelektualnego i duchowego dziedzictwa Karola Wojtyły, udostępniła portal JP2online.pl - największą internetową bazę papieską zawierającą m.in. zdjęcia, teksty, dokumenty oraz nagrania wideo. Będzie to pierwsze, kompleksowe źródło wiedzy o papieżu w Polsce i na świecie. Korzystanie z niego będzie nieodpłatne, a większość materiałów będzie udostępniona na wolnej licencji.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Miedźna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Miedźna" podaj