pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 maja 2020
  • 16 maja 2020
  • wyświetleń: 13593

Noc Muzeów w zamku pszczyńskim już dziś online!

Za nami:

Już za kilka dni, 18 maja obchodzić będziemy doroczne święto muzealników - Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji od lat w całej Polsce odbywała się tzw. Noc Muzeów. W tym roku Muzeum Zamkowe w Pszczynie również przygotowało atrakcje, ale w formule dostosowanej do sytuacji epidemicznej. Wydarzenie online odbędzie się w sobotę, 16 maja. Start: godzina 20.00 na stronie facebookowej Zamku.

Muzeum Zamkowe


W tym roku zwyczajowo o 20.00 zostaną otwarte drzwi Zamku. Wizyta będzie jednak możliwa za pośrednictwem internetu.

Muzealnicy zaproszą do poddania się intymnemu nastrojowi zamku wieczorową porą. Czarowny klimat, gdzie półmrok komnat rozświetlają kandelabry, dopełni skrzypienie zabytkowej, drewnianej podłogi, chrzęst przekręcanego w drzwiach klucza i muzyka Georga Philippa Telemanna w wykonaniu zespołu Extempore. Poprzez medium, jakim są dawne instrumenty, zanurzymy się w aurę dźwiękową czasów, gdy dzieła te powstawały. - Zobacz, posłuchaj nasze muzeum nocą - zachęcają pracownicy obiektu.

Kiedy? Sobota, 16 maja
O której? godzina 20.00
Gdzie? Na stronie facebookowej Muzeum Zamkowego: www.facebook.com/zamekpszczyna/

Zachęcamy do subskrypcji kanału Muzeum na YouTube.

ar / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.