pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 17 maja 2020
  • wyświetleń: 3058

Aleksander Spyra o proboszczach Parafii Wszystkich Świętych

Właśnie ukazała się najnowsza publikacja wydana nakładem Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Książka autorstwa Aleksandra Spyry nosi tytuł "Trzej pszczyńscy proboszczowie w stuleciu niepodległej Polski".

Krystian Janko
Ksiądz Krystian Janko pełnił funkcję proboszcza w Parafii Wszystkich Świętych w latach 1990 - 2018 · fot. Aleksander Spyra


Aleksander Spyra, założyciel Skansenu i Muzeum Prasy Śląskiej oraz autor wielu cennych publikacji z zakresu historii i kultury lokalnej, tym razem spisał historie trzech wybitnych osób - Mateusza Bieloka, Józefa Kuczery oraz Krystiana Janko - duszpasterzy, którzy pełnili funkcję proboszcza w pszczyńskiej parafii pw. Wszystkich Świętych w ostatnich stu latach. Co warte podkreślenia, parafia w tym okresie miała zaledwie trzech proboszczów.

Autorskie przedstawienie ciekawych osobowości oraz wydarzeń związanych nie tylko z ówczesnym życiem parafialnym, poparte zostało faktami historycznymi i osobistymi doświadczeniami. Treść uzupełniają ilustracje oraz fotografie przedstawiające opisywane wydarzenia.

To kolejna książka, która ukazuje się nakładem Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej w okresie pandemii koronawirusa udostępniona bezpłatnie w wersji elektronicznej.

aleksander spyra


Książka w formacie pdf znajduje się do pobrania tutaj. Aby zapisać publikację na dysku, należy kliknąć w okładkę książki na stronie w odnośniku.

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.