pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 6 maja 2020
  • wyświetleń: 1351

Biblioteka pedagogiczna znów otwarta, ale z ograniczeniami

Od 6 maja biblioteka pedagogiczna w Pszczynie ponownie jest otwarta, jednak do odwołania działa na zmienionych zasadach. Jakie zmiany wprowadzono dla bezpieczeństwa czytelników?

Działalność wznawia wyłącznie wypożyczalnia. Czytelnia pozostaje zamknięta do odwołania. Pozostaje zawieszona także wszelka działalność edukacyjna.

W wypożyczalni może jednorazowo znajdować się 1 czytelnik. Na swoją kolej czekamy na korytarzu (może tam przebywać 1 osoba) lub przed budynkiem. Czytelnicy zobowiązani są do noszenia na terenie biblioteki własnych maseczek i rękawiczek jednorazowych. Przy wejściu do wypożyczalni znajduje się płyn do dezynfekcji rąk.

Wszystkie zwrócone książki są poddawane 3-dniowej kwarantannie. W tym czasie nie ma możliwości ich wypożyczania. Czytelnicy są proszeni o zamawianie książek zdalnie przez katalog komputerowy i przychodzenie do biblioteki wyłącznie po odbiór książek. Osoby, które nie posiadają hasła do konta mogą otrzymać je mailowo.

Użytkownicy mogą mailowo zamawiać skany artykułów z czasopism i wybranych fragmentów książek.

Także godziny otwarcia biblioteki ulegają zmianie:
Poniedziałek - Wtorek: 10.00 - 17.00
Środa - Czwartek - Piątek: 08.00 - 15.00
Sobota: nieczynne

Powyższe zasady mają służyć zapewnieniu czytelnikom i pracownikom bezpieczeństwa, dlatego bibliotekarze proszą o bezwzględne stosowanie się do nich.

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.