pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 kwietnia 2020
  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5162

E-spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem w MCK

Za nami:

Klub Wilkowyje MCK zaprasza w poniedziałek, 27 kwietnia o 19.00 na kolejne e-spotkanie z podróżnikiem. Tym razem w naszych domach wirtualnie będzie gościł Robert Gondek, który podczas swoich wypraw w dalekie zakątki świata zdobywa między innymi najwyższe szczyty Afryki.

Robert Gondek w Zimbabwe
Robert Gondek w Zimbabwe · fot. Łukasz Toch / www.szczytyafryki.pl


Robert Gondek to podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii Wyczyn Roku 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Jest autorem licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. To także autor wydanej w październiku 2017 roku książki - albumu fotograficznego poświęconego Afryce "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. Prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Robert Gondek
Robert Gondek w swoim domowym studiu nagraniowym - 04.2020 · fot. W drodze na najwyższe szczyty Afryki / Facebook


W październiku 2013 roku Gondek odwiedził Malawi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że celem podróży były góry Mafinga i zdobycie najwyższej góry Zambii. Jak się okazało, nie lada wyzwaniem było samo jej znalezienie. Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy na miesiąc przed podróżą zmieniono przebieg granicy pomiędzy Zambią i Malawi i jeszcze przez wiele miesięcy trudno było uzyskać informacje o jej przebiegu i umiejscowieniu góry. Kilkanaście dni pobytu w Malawi to również czas spędzony nad jeziorem Nyasa/Malawi w niewielkich rybackich wioseczkach i Parku Narodowym Lake Malawi oraz zdobycie najwyższego szczytu Malawi. Kilka lat po powrocie z Malawi Robert znów wybrał się w ten rejon Afryki - odwiedził Zimbabwe. Tym razem zaczął od zdobycia najwyższej góry Mozambiku. Wszedł również na najwyższy punkt w Zimbabwe, a później zobaczył to, z czego słynie Zimbabwe: zwierzęta i wodospady. W Parku Narodowym Mana Pools tropił likaony i lwy, obserwował słonie przechadzające się kilka metrów dalej, a nocami od lwów dzieliła go zaledwie cienka namiotowa moskitiera. W pobliżu wodospadów Wiktorii latał helikopterem, uprawiał rafting na rzece Zambezi na jednej z najtrudniejszych tras świata i latał na linie zawieszony ponad 100 metrów nad rzeką.

O tym wszystkim będziemy mogli posłuchać podczas wieczornego, internetowego spotkania w poniedziałek, 27 kwietnia na stronie facebookowego profilu Klubu Wilkowyje MCK. . Start: godzina 19.00!

Roberta Gondka można także poznać dzięki jego stronom internetowym:
szczytyafryki.pl
facebook.com/SzczytyAfryki
instagram.com/SzczytyAfryki

Spotkanie z e-podróżnikiem

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.