pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 stycznia 2006
  • wyświetleń: 4757

Koncertowo w Jedynce

„Mam nadzieję, że nasz dzisiejszy koncert choć trochę przypomni państwu atmosferę i nastrój minionych świąt…” tymi słowami pani Katarzyna Krych zaprosiła zebranych gości do obejrzenia tegorocznego koncertu.

Stało się już tradycją, iż w pierwszym tygodniu stycznia w Zespole Szkół nr 1 odbywa się świąteczno-noworoczne przedstawienie, na które zaproszeni zostają przedstawiciele władz miasta, nasi rodzice i pozostali mieszkańcy Pszczyny.

Koncertowo w Jedynce · fot. ZS nr 1 w Pszczynie


Ta coroczna impreza jest ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, a przygotowania do niej zaczynają się już w pierwszych dniach grudnia. Organizację koncertu powierzono pani Elżbiecie Jasińskiej i pani Katarzynie Krych, które wytrwale „zaganiały” nas do pracy.

Tegoroczne przedstawienie, które odbyło się w miniony czwartek tj. 5 stycznia, poświęcone było polskim tradycjom bożonarodzeniowym, jakże różniącym się w poszczególnych regionach Polski. Autorzy koncertu postanowili przybliżyć je nam w dość ciekawy, przyznam, sposób.

Otóż dziennikarz nieznanej nam bliżej gazety, chcąc sprostać oczekiwaniom swojej naczelnej wpada na pomysł napisania artykułu o zwyczajach świątecznych, kultywowanych przez nasz naród. W wigilijny wieczór wędruje w różne regiony Polski, by zdobyć materiały do swojej pracy.

Jak każe stary, polski obyczaj, w ten wyjątkowy dzień, zostaje w każdym domu ciepło i gościnnie przyjęty. Podczas swojej podróży odwiedza i poznaje obyczaje panujące na Śląsku, w Zakopanym, Poznaniu i Białymstoku. W ten właśnie sposób zdobywa on potrzebne mu materiały, a publiczność przez humorystyczne scenki poznaje tradycje bożonarodzeniowe odwiedzanych miejsc.

Szkoda tylko, że trud reportera na nic się nie przydaje, a jego artykuł i tak się nie ukaże, bo kiedy w końcu udaje mu się go napisać, jest już po świętach.

Oczywiście w koncercie nie zabrakło także stałych elementów: recytacji wierszy, śpiewu wykonawców solowych i chórów, występu zespołu tanecznego oraz noworocznego przemówienie Dyrektora.

Myślę, że warto tu również wspomnieć o jeszcze jednej tradycji naszej szkoły, ściśle związanej z koncertem świąteczno-noworocznym, chociaż dużo od niego młodszej. Data naszej imprezy jest zwykle zbliżona do kolejnego finału WOŚP, dlatego chcąc włączyć się w tą zbiórkę, po zakończeniu koncertu, sprzedajemy przybyłym gościom wykonane przez nas rzeczy.

W latach poprzednich były to prace plastyczne, fotografie, w bieżącym roku zdecydowaliśmy, iż będzie tym roku była to szkolna gazetka „Nie Przegap”. Dziękujemy wszystkim osobą, które zakupiły nasz miesięcznik, dzięki Wam podczas samego koncertu zebraliśmy ponad 180zł.

W tym miejscu pragnę przyznać, iż mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już zbierać pieniądze jako oficjalny sztab WOŚP. Na zakończenie chcielibyśmy zaprosić państwa na przyszłoroczny koncert, warto przyjść i zobaczyć co będą mieli do przekazania nam jego organizatorzy.

A.Ć. / Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.