Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 3 marca 2020
  • 21 marca 2020
  • wyświetleń: 2083

12. Nocna Gra Książęca: zbudujcie potęgę ziemi pszczyńskiej!

W sobotę, 16 maja zapraszamy na dwunastą edycję Nocnej Gry Książęcej w Pszczynie, która jest najdłużej organizowaną grą miejską w Polsce. Celem gry jest popularyzacja miejsc i osób związanych z dziejami miasta, ze szczególnym uwzględnieniem rodziny Hochbergów. Gra rozpocznie się o godzinie 17.30 na pszczyńskim rynku.

XI Nocna Gra Książęca "Książęca Fortuna" w czasie Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r.
XI Nocna Gra Książęca "Książęca Fortuna" w czasie Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W tym roku uczestnicy gry zamienią się w przedsiębiorczych zarządców, których zadaniem jest podejmowanie decyzji, mających wpłynąć na bardziej dynamiczny rozwój ziemi pszczyńskiej. Będzie trzeba wykazać się przemyślnością, sprytem i perswazją. A to wszystko po zmroku, co doda całej imprezie uroku tajemniczości i dreszczyku emocji!

Do udziału w grze organizatorzy zachęcają osoby w każdym wieku, również dzieci w towarzystwie dorosłych, które chcą w aktywny i atrakcyjny sposób poznać Pszczynę i jej bogatą historię. W trakcie imprezy uczestnicy odwiedzą pszczyńskie zabytki i będą zdobywać punkty za wykonanie różnorodnych zadań. Na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami gry, czekają nagrody ufundowane przez sponsorów. Zwycięzcami będą także wszystkie dzieci, które na mecie otrzymają słodkie niespodzianki. Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Ważniejsza jest ciekawość, chęć aktywnego spędzenia czasu oraz poczucie humoru.

W grze można brać udział w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Do udziału w wydarzeniu niezbędna jest rejestracja, która odbędzie się w dniu imprezy w godzinach od 16.00 do 17.00 w pszczyńskim ratuszu na rynku. Rejestracja może zakończyć się wcześniej w razie wyczerpania limitu 200 miejsc w grze.

Aby zagwarantować sobie miejsca można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc na stronie gra.pszczyna.pl/, która będzie otwarta od 10 maja od godziny 20.00 do 15 maja do godz. 23.59 lub do wcześniejszego wyczerpania 150 miejsc przeznaczonych do rezerwacji. Pozostałych 50 miejsc będzie czekać na drużyny, które zgłoszą się w dniu gry do punktu rejestracji w ratuszu.

Gra rozpocznie się o godzinie 17.30 na rynku. Do 21.30 czynne będą punkty zadaniowe, a do 22.00 uczestnicy będą mieli czas, by powrócić na metę. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 23.00 na rynku.

Jak przygotować się do udziału w grze? Ponieważ większość gry będzie się odbywała po zmroku przydadzą się latarki. Jak zawsze warto też zadbać o wygodny strój i coś przeciwdeszczowego. Jeśli wszyscy członkowie drużyny będą mieć cylindry lub meloniki oraz kapelusze stylizowane na retro to drużyna otrzyma bonusowy punkt. Przebrania nie są obowiązkowe.

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events.

Kontakt w sprawie gry: Dorota Janas - Silesia Events
e-mail: dorota.janas@silesiaevents.pl
tel. 695 591 297

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.