Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 3 marca 2020
  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 2467

Nowa wystawa czasowa w Muzeum Zamkowym

W Muzeum Zamkowym już za 3 tygodnie zostanie otwarta nowa wystawa czasowa. Jej tytuł to "Prezentacje na brytyjskim dworze 1898-1929. Kostium, klejnoty, status i ceremoniał na fotografiach strojów dworskich z Archiwum Lafayette’a w V&A Museum w Londynie". Wystawa potrwa od 28 marca do 29 listopada 2020 roku. A już 26 marca o godzinie 17.00 w ramach studium muzealnego wysłuchamy wykładu wprowadzającego w tematykę wystawy pt. "Prezentacja na brytyjskim dworze - co, jak i dlaczego?", który wygłosi pani Barbara Borkowy, współkuratorka wystawy.

Wystawa w muzeum zamkowym


Wszystkich miłośników historii, historii obyczaju, fotografii i mody Muzeum Zamkowe zaprasza na nową wystawę czasową pt. "Prezentacje na brytyjskim dworze 1898-1929", przygotowaną przez Muzeum we współpracy z Victoria & Albert Museum w Londynie.

Zaprezentowanych na niej zostanie ponad 50 fotografii powstałych w słynnym londyńskim zakładzie fotograficznym Lafayette, które ukażą przedstawicieli elity Imperium Brytyjskiego, a wśród nich młode debiutantki, arystokratów, dyplomatów czy indyjskich władców. Wraz z książkami, ilustracjami oraz artykułami z dawnej prasy złożą się one na opowieść o jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu brytyjskich sfer, jakim była prezentacja przed obliczem monarchy. Zgromadzonym na wystawie materiałom towarzyszyć będą przygotowane przez kuratorów - Barbarę Borkowy i Russella Harrisa - obszerne teksty w barwny sposób przedstawiające nie tylko poszczególne postacie, ale także zdradzające kulisy funkcjonowania wyższych sfer, a wszystko to na tle kalendarium najważniejszych wydarzeń światowych. Opisy, nawiązujące do ówczesnej kultury, sztuki i literatury, będą się także koncentrować na kunsztownych strojach dworskich - prawdziwych arcydziełach sztuki krawieckiej ozdobionych bogactwem klejnotów.

Wykład wprowadzający w tematykę wystawy pt. "Prezentacja na brytyjskim dworze - co, jak i dlaczego?" wygłosi pani Barbara Borkowy, współkuratorka wystawy, w ramach Studium Muzealnego, które odbędzie się 26 marca o godzinie 17.00 w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Wystawa będzie otwarta od 28 marca do 29 listopada 2020 roku.

Kuratorzy wystawy: Barbara Borkowy i Russell Harris
Realizacja: Sylwia Smolarek-Grzegorczyk

Wystawa w muzeum zamkowym

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.