pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 27 lutego 2020
  • 28 lutego 2020
  • wyświetleń: 4688

Kino południowokoreańskie w Pszczyńskim Klubie Filmowym

Za nami:

Przed nami 2 dni z kinem południowokoreańskim w Pszczyńskim Klubie Filmowym. 27 lutego poznamy "Szpiega" w reżyserii Yoon Jong-bina. Dzień później, 28 lutego przyjrzymy się w "Płomieniom" Lee Chang-donga, które nawiązują do opowiadania japońskiego pisarza Haruki Murakamiego pt. "Spalenie stodoły". Start: godzina 18.00.

Podczas ostatnich lutowych spotkań porozmawiamy o kwestiach związanych z Koreą Południową i Północną.

W czwartek, 27 lutego obejrzymy "Szpiega" w reżyserii Yoon Jong-bina.Opis fabuły

Szpieg, reż. Yoon Jong-bin, prod. Korea Południowa, 2018, 137 min.

Rok 1993, Korea pozostaje ostatnim państwem pogrążonym w zimnej wojnie. Napięcia towarzyszące rozwojowi broni jądrowej przybierają na sile. Park Suk-young, były oficer wojskowy pracujący dla południowokoreańskiego wywiadu, zostaje wysłany na misję szpiegowską do znajdującego się w Korei Północnej obiektu jądrowego. Suk-young, podając się za biznesmena prowadzącego interesy z Koreą Północną, kontaktuje się z Ri Myong-unem, wysoko postawionym północnokoreańskim urzędnikiem. Po wieloletnich staraniach, bohaterowi udaje się w końcu zdobyć zaufanie klasy rządzącej i potwierdzić duży międzykoreański kontrakt. Park odkrywa jednak, że obie strony łączą tajne prywatne interesy ingerujące w wybory prezydenckie w Korei Południowej.


Natomiast w piątek, 28 lutego obejrzymy Płomienie" w reżyserii Lee Chang-donga.Opis fabuły

Płomienie, reż. Lee Chang-dong, prod. Korea Południowa, 2018, 148 min.

Jong-soo żyje z dorywczych prac w położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej miasteczku Paju. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, dawną koleżankę z klasy. Idą na drinka, gdzie Hae-mi wyznaje, że lubiła Jong-soo, kiedy była młodsza, ale zawsze ją ignorował. Dziewczyna opowiada koledze o bliskich planach podróży do Afryki i prosi go o karmienie kota, kiedy jej nie będzie. Następnego dnia para spotyka się w mieszkaniu Hae-mi, co kończy się namiętnym seksem. Niedługo potem Hae-mi wyjeżdża, zaś zakochanemu Jong-soo pozostaje snucie planów o wspólnej przyszłości.

Kilka tygodni później Jong-soo odbiera telefon od Hae-mi, która utknęła na trzy dni na lotnisku w Nairobi wskutek alarmu terrorystycznego. Dziewczyna prosi chłopaka, aby odebrał ją z lotniska następnego dnia. Na lotnisku Hae-mi pojawia się w towarzystwie bogatego Bena, którego spotkała w Kenii. Po Bena zajeżdża porsche, a Hae-mi wybiera ekskluzywne auto przybysza zamiast brudnej ciężarówki Jong-soo.

Aby załagodzić niekomfortową sytuację, Ben zaprasza Hae-mi i Jong-soo na obiad. W designerskim mieszkaniu nowego znajomego Jong-soo na osobności wyraża Hae-mi wątpliwość co do zamiarów Bena...


Pszczyński Klub Filmowy to seanse filmowe, którym towarzyszy prelekcja i dyskusja. Spotkania odbywają się w "Galerii 13" (ul. Bednarska 13) przy Pszczyńskim Centrum Kultury w każdy czwartek o 18.00. Na spotkania zaprasza Dawid Stwora. Klub należy do Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Wstęp wolny!

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.