pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 26 lutego 2020
  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 13561

[WIDEO, FOTO] Popołudnie dla najmłodszych: dla dzieci o wiośnie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W środę, 4 marca zaprosiliśmy młodych gości na spotkanie z wiosną w ramach cyklu poetycko - muzycznego "Popołudnie dla najmłodszych". Przygotowaliśmy program "Maszeruje wiosna", na który złożyły się wiersze i piosenki wychwalające zbliżającą się dużymi krokami najładniejszą z pór roku. Co prawda niepewna pogoda i różne choroby nie sprzyjały uczestnictwu w koncercie, ale goście nie zawiedli i dość licznie stawili się w "13", witani od progu słodkim poczęstunkiem w postaci czekoladowego jajeczka, jak przystało na okres przedświąteczny.Początkowo wszystkie dzieci zasiadły z rodzicami na widowni, ale już po chwili radośnie pląsały na środku w rytm płynących ze sceny taktów piosenek. Na scenie wystąpili:
  • Hania Gazda z dwoma piosenkami - "Wiosenny rock" i "Piosenka wielkanocna"
  • Oliwka Pojda - "Wiosno, wiosenko", "Znów przyszła wiosna"
  • Dawid Wilczek - "Wiosna w ogródku"
  • Zosia Sputek - "Wstawaj, to już wiosna"
  • Zuzia Zborowska - "Wiosna w błękitnej sukience" i "Święta z jajkiem i zającem" (za chorą siostrę)
  • ze względu na chorobę jednej z wokalistek mnie przypadł w udziale zaszczyt zastąpienia jej i wykonania tytułowej piosenki spotkania "Maszeruje wiosna".


Popołudnie dla najmłodszych w Galerii "13": dla dzieci o wiośnie - 4.03.2020


Każdy z wokalistów był również recytatorem i przygotował przynajmniej jeden wiersz o wiośnie i świętach wielkanocnych. Wszyscy występujący stanęli na wysokości zadania i znakomicie wykonali przygotowane przez siebie (pod moim kierownictwem) utwory. Nasi goście (i ci mali, i ci więksi, i dorośli też) bawili się znakomicie. Czuli się w "13"chyba bardzo dobrze, bo wychodząc, dziękowali za mile spędzone chwile i ciekawe atrakcje (to słowa dzieci). Już po zakończeniu występów kilkoro dzieci z widowni pojawiło się na scenie, aby móc powiedzieć chociaż parę słów do mikrofonu, a nawet zaśpiewać piosenkę. Na "do widzenia" każde dziecko otrzymało wielkanocny lizak. Niech zdjęcia z tego spotkania oraz krótka relacja filmowa zachęci Państwa do przyjścia na następny koncert.

Zapraszamy na kolejne spotkania. Następne planujemy 27 maja.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj