pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 24 lutego 2020
  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 5970

Śledzik - kiedy i jak się go obchodzi? Karczma Wiejska odpowiada

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Karczma Wiejska" podaj

Za nami:

Tajemnicza nazwa "śledzik" pochodzi od serwowanej dawniej potrawy w ostatni dzień trwających od tłustego czwartku ostatków. Potrawa ta była zwiastunem 40 chudych dni nadchodzącego postu. Data tego dnia nie jest stała i co roku może przypadać w różnych terminach, ale zawsze jest to ostatni dzień ostatków - wtorek przed Środą Popielcową. Z uwagi na to, że Popielec w tym roku wypada 26 lutego, Śledzika obchodzimy 25 lutego.

Śledzik 2020 - kiedy jest, co to za dzień i jak się go obchodzi? Karczma Wiejska odpowiada


Ostatki były dawniej również czasem najadania się, ponieważ w kończący ostatki wtorek gospodyni czyściła starannie patelnię i taką wyczyszczoną, bez śladów tłuszczu wieszała na widocznym miejscu tak, aby wszyscy domownicy widzieli, że niczego już na tłuszczu nie smaży. Ostatkowe zabawy i rytuały nie były religijne ale ich przesłanie jasno wskazywało na koniec z zabawą, z rozpustą, żartami i alkoholem.

W myśl tradycyjnego śledzika Karczma Wiejska serdecznie zaprasza na nasze propozycje z śledziem w roli głównej. Pamiętacie nasze placki ziemniaczane z fantazyjną sałatka i śledzikiem? Wiemy, że zapadły w Waszej kulinarnej pamięci. Dlatego 25 lutego będziecie mieli okazję ich znowu skosztować. Będą one zapowiedzią nadchodzącego "Czasu na placki ziemniaczane"' który już niebawem wystartuje w Karczmie Wiejskiej.

Karczma Wiejska


Następną propozycją na ostatkowego śledzika jest "Wiejski śledzik w śmietanie". To połączenie od dawna zachwyca wielbicieli śledzi. Śmietana doskonale marynuje śledzie, które będą rozpływać się w ustach. Dodatek jabłek i cebuli będzie świetnie komponować się z resztą dania.

Śledzik 2020 - kiedy jest, co to za dzień i jak się go obchodzi? Karczma Wiejska odpowiada


Zapraszamy do Karczmy Wiejskiej w ten ostatkowy dzień!
www.karczmawiejska.pl
tel 502 565 414

Karczma Wiejska

43-215 Jankowice
ul. Żubrów 112

tel. 502565414REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Karczma Wiejska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Karczma Wiejska" podaj