pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 5063

Jubileusz 20-lecia kobiórskiego zespołu "Campanella"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj

Dwadzieścia lat temu z inicjatywy nauczycielki Marzeny Gec, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy oraz ówczesnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kobiórze rozpoczęli działalność Zespołu "Campanella", prezentującego utwory muzyki dawnej i klasycznej.

"Campanella" na przestrzeni lat kształciła talent 85 flecistów. Wyjątkowe brzmienie zapewniała zespołowi obecność nie tylko fletów, ale też wiolonczeli oraz skrzypiec. Zespół występował cyklicznie na Festiwalach Młodzieży Szkolnej w Tychach, na deskach Teatru Małego w Tychach czy Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Przypadł mu także zaszczyt prezentować Polską Muzykę Dawną podczas koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki zorganizowanego przez szkołę w Radostowicach. Wielkim sukcesem był też występ w Sali Lustrzanej Zamku Książęcego w Pszczynie.

Z okazji jubileuszu 20-lecia działalności "Campanelli", 31 stycznia w Gminnym Domu Kultury został zorganizowany uroczysty koncert, w którym udział wzięli obecni i byli jego członkowie. W trakcie uroczystości przedstawiono przygotowaną na tą okazję projekcję przypominającą historię działalności zespołu.

Wójt Kobióra, Eugeniusz Lubański przekazał gratulacje i podziękowania wszystkim członkom zespołu, a przede wszystkim jego pomysłodawczyni Pani Marzenie Gec za wysiłek oraz pracę jaką wkłada w działalność zespołu i za jego obecność w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Życząc dalszego rozwoju, wzbogacania repertuaru o kolejne utwory i jubileusze, sukcesów scenicznych oraz wielu powodów do radości i dumy, wręczył promesę na kwotę 500zł.

ar / pless.pl
źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kobiórze" podaj