pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 lutego 2020
  • wyświetleń: 5349

Eliminacje do Śląskiego Śpiewania w GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Śląskie pieśni lub tańce są Ci bliskie, a na myśl o śląskich tradycjach muzycznych szybciej bije ci serce? Weź udział w eliminacjach do XXVII Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza! Zapraszamy solistów, duety i zespoły do zaprezentowania się podczas Przeglądu Rejonowego w Suszcu, który odbędzie się 7 maja od godziny 10.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Zgłoszenia do 30 kwietnia.

Artyści mogą wystąpić w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe i dorośli.

Jak pisze główny organizator, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. S. Hadyny, "wieloletnia tradycja przeglądu, oparta na zachowaniu cech autentyczności kultury muzycznej Górnego Śląska w jego różnych częściach, wraz ze specyfiką i swoistymi dla subregionów elementami, stanowi o silnym nurcie współczesnej idei kultywowania regionalnych wartości i lokalnych tradycji oraz o silnej motywacji pokoleń do ocalenia kulturowych i muzycznych wartości naszego regionu."

Celem przeglądu jest umacnianie więzi społecznych poprzez rozwijanie postaw poszanowania dziedzictwa kulturowego wraz z propagowaniem, odtwarzaniem i przekazywaniem regionalnych wartości muzycznych Górnego Śląska. Formuła dwuetapowego przeglądu opiera się na prezentacjach scenicznych śląskich tradycji muzycznych - pieśni, tańców i zabaw, wykonywanych przez dzieci, młodzież i dorosłych, na szczeblu Przeglądów Rejonowych oraz Finałowego".

Aby zgłosić się do Przeglądu należy wypełnić elektroniczną kartę zgłoszeniową najpóźniej do 30 kwietnia dostępną na www.kulturasuszec.pl

Szczegółowych informacji o Przeglądzie udziela Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej , tel. 34 310 64 03, e-mail: centrum.edukacji@zespolslask.pl, a o eliminacjach w Suszcu - Agnieszka Zielonka-Mitura, tel. 32 212 44 91 wew. 21, e-mail: aga@kulturasuszec.pl.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj