Rozrywka

  • 14 lutego 2020
  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 15542

[WIDEO, FOTO] "Poezja i muzyka pod 13" trochę walentynkowa

W piątek 21 lutego zaprosiliśmy Państwa na wieczór z cyklu "Poezja i muzyka pod 13" poświęcony poezji miłosnej. W bogatym repertuarze spotkania znalazły się wiersze Jonasza Kofty, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Agnieszki Osieckiej, Tadeusza Borowskiego, Juliana Tuwima i innych naszych znakomitych twórców, które znakomicie interpretowali: Elżbieta Jasińska, Karina Bieszczad, Renata Zborowska i Michał Pudełko. Do tego dobraliśmy równie znakomite piosenki o miłości.Program nosił tytuł "Jest taki jeden skarb czyli o miłości prawie wszystko". Mogliśmy zatem usłyszeć najstarszy polski powojenny przebój "Jest taki jeden skarb" w wykonaniu zespołu "Trzynastka" z Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku". Potem Grzegorz Wuwer wykonał piosenkę "Syreny", a Artur Wala zaśpiewał "Tyle tylko wiem".

Paulina Kolarz przygotowała na ten wieczór piosenkę "Wszystko", a w duecie z Arturem zaśpiewała też "Jej portret". Maciej Wilczek zaproponował dwa utwory: "Zakazane wakacje" i "Bądź moim natchnieniem". Szymon Kaul zaprezentował natomiast "Jeżeli miłość jest" i "Taka miłość w sam raz". Uzupełnieniem tego repertuaru były piosenki w wykonaniu Renaty Zborowskiej: "Miłość" i "Każda miłość jest pierwsza".

"Poezja i muzyka pod 13" trochę walentynkowa - 21.02.2020 · fot. Maciej Wilczek


Atmosfera spotkania była niejako i walentynkowa i "tłustoczwartkowa", bo goście mogli raczyć się nie tylko pięknym słowem polskim o miłości, ale także pokosztować smacznych pączków.

Dziękujemy Państwu za obecność, za miłe słowa, za to, że byliście z nami po raz kolejny. Zapraszamy na następne spotkania. Najbliższe planujemy w piątek, 20 marca i pragniemy je poświęcić tematyce kobiecej. Tytuł wieczoru brzmi zachęcająco: "Matki, żony, kochanki i muzy czyli o kobiecie prawie wszystko". Zapraszamy!

"Poezja i muzyka pod 13" trochę walentynkowa - 21.02.2020 · fot. Kamil Knapik

Renata Zborowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj