pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 lutego 2020
  • 22 lutego 2020
  • wyświetleń: 5586

Wystawa charytatywna "Skrawek nieba" dla Zameczku w Galerii 13

Za nami:

Po raz kolejny malarze z grupy Pro Art Pless "AMEIA" wraz z przyjaciółmi pochylają się nad potrzebującymi. Tym razem zapraszają do Galerii "13" przy ulicy Bednarskiej 13 na wydarzenie charytatywne "Skrawek nieba", które odbędzie się w sobotę, 22 lutego o godzinie 17.00.

W programie wydarzenia:
  • występy artystyczne
  • prelekcja o Zameczku Henryka Skrobola
  • akwarelowy "freestyle" Romualda Romanczyka


Dla tych, którzy chcieliby pomóc finansowo Zameczkowi, udostępnione będą skarbonki na drobne datki. Przy okazji można też zakupić wykonywane na bieżąco obrazy.

Skrawek nieba


Zameczek - Polski Związek Niewidomych Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach jest organizacją pożytku publicznego o charakterze "non profit". Prowadzi opiekę w systemie dziennym i całodobowym nad dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze współistniejącymi sprzężeniami oraz nad dziećmi z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

W ośrodku przebywają dzieci pozbawione zmysłu wzroku, słuchu, obarczone ciężkimi wadami genetycznymi oraz rozwojowymi. Doświadczone przez los który nie oszczędził im bólu i niewinnego cierpienia, potrzebują szczególnego ciepła, miłości i bezpieczeństwa. Dla 25 dzieci ośrodek stał się jedynym domem jaki posiadają. Ich biologiczni rodzice z różnych powodów nie mogą lub nie potrafią otoczyć ich opieką i miłością. Dla kolejnych 18 dzieci to jedyne miejsce gdzie mogą przyjechać i móc uczestniczyć w rehabilitacji, edukacji szkolnej oraz różnorakich terapiach.

ar / pless.pl, źródło: PZN Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.