pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 lutego 2020
  • wyświetleń: 3317

Łysa Hora w Beskidzie Śląsko-Morawskim z "Diablakiem"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Po 6 latach przerwy, 9 lutego USKT Diablak znów pojawił się na Łysej Horze (1324m n.p.m.), najwyższym szczycie Republiki Czeskiej.

Łysa Hora z „DIABLAKiem”


Wyjazd zorganizowany przede wszystkim dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, przyciągnął sporą ilość turystów w różnym wieku. Uczestnicy przy słonecznej, wietrznej aurze, w zimowych warunkach bezproblemowo zdobyli kultową dla Czechów górę. Następnie po długim odpoczynku w schronisku zeszli do miejscowości Krasna.

Trasa wycieczki prezentowała się następująco: Ostravice Mazák - Butořanka - Lysá Hora - Krásna i liczyła 15 km oraz 930 m sumy przewyższeń. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią terenu oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląsko-Morawskiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, wczesnym popołudniem, bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo wspólnie możemy więcej. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku. Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
23.02.2020r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski
01.03.2020r. - Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz Zamek w Starych Tarnowicach
06.03.2020r. - wyjazd na ściankę wspinaczkową
15.03.2020r. - Wycieczka w Pieniny
21.03.2020r. - Termy Chochołów oraz Zakopane
22.03.2020r. - wyjazd do Teatru "KOREZ" w Katowicach na przedstawienie pt.: "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny". Dodatkowo: zwiedzanie "katowickiego Kazimierza"
29.03.2020r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Mały

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu.

UKST Diablak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj