pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 lutego 2020
  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 3617

Kino egipskie w Pszczyńskim Klubie Filmowym

Za nami:

W Pszczyńskim Klubie Filmowym czas na kino egipskie. W czwartek, 13 lutego o 18.00 obejrzymy film "Yomeddine. Podróż życia".

Yomeddine. Podróż życia · fot. materiały promocyjne


"Yomeddine. Podróż życia" (2018) to niezwykła opowieść o przyjaźni, wykluczeniu i człowieczeństwie. 40-letni Beshay od dzieciństwa mieszka w kolonii dla trędowatych na egipskiej pustyni. Choć dawno już zwalczył chorobę, nigdy nie opuścił zamkniętej społeczności, w której przyszło mu żyć. Nagła śmierć żony wyzwala w nim potrzebę odnalezienia swoich korzeni. W towarzystwie nubijskiego sieroty Obamy i swojego ukochanego osła wyrusza w podróż do oddalonego o setki kilometrów rodzinnego miasta, by dowiedzieć się, dlaczego przed laty ojciec porzucił go na pastwę losu.Za scenariusz i reżyserię odpowiada trzydziestopięcioletni pisarz Abu Bakr Shawky. To jego pełnometrażowy debiut filmowy. Muzykę przygotował Omar Fedel. Zdjęcia: Federico Cesca.

Pszczyński Klub Filmowy to seanse filmowe, którym towarzyszy prelekcja i dyskusja. Spotkania odbywają się w "Galerii 13" (ul. Bednarska 13) przy Pszczyńskim Centrum Kultury w każdy czwartek o 18.00. Na spotkania zaprasza Dawid Stwora. Klub należy do Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Wstęp wolny.

ar, źródło: PCKul

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.