pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 stycznia 2006
  • wyświetleń: 2894

Jasełka i szopki

Jasełka i szopki
fot. gokpawłowice


Jasełka i szopki to tradycja nierozerwalnie związana z okresem świąt Bożego Narodzenia. To tradycja rozpoczynająca się od dnia Św. Szczepana (drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia) pokazująca w sposób teatralny nadejście Chrystusa Pana na świat.

Po raz siódmy już jasełka i szopki będzie można oglądać w sali ogólnej GOK-u w Pawłowicach. Przegląd Jasełkowo – Szopkowy odbędzie się w dniach 11 – 12 stycznia. W rolach głównych przedszkolaki i uczniowie. Poniżej harmonogram przeglądu.

A.O. / pless.pl


11 stycznia(środa) – przedszkolaki

9.00 – „Czwarty Król” - „Słoneczka” z ochronki im. Bl. E. Bojanowskiego w Pawłowicach –przygotowała Siostra Monika Literacka.

9.35 – „Niech kolęda nam oponie” – przedszkolaki z zespołu szkolno-przedszkolnego z Golasowic – przygotowała p. Ewelina Knapik.

10.20 – „Śpieszmy do Betlejem” – „Śnieżynki” z Publicznego Przedszkola w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach – przygotowały panie: Terasa Panek,Lucyna Wiśnicka, Zdzisława Szczygieł.

11.15 – „Bajkowe jasełka” – 5 i 6 latki z Publicznego Przedszkola w Warszowicach -przedstawienie przygotowały panie: Jadwiga Pawełek i Małgorzata Gryman.

12.00 – „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – grupa starszaków z Publicznego Przedszkola w Pielgrzymowicach – przygotowały panie Lidia Duch i Maria Bentkowska.


12 stycznia(czwartek) – szkoły i gimnazja

9.00 – „Gwiazda Was tam zaprowadzi” – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudzkiego w Warszowicach – przygotowała pani Iwona Cholewa i siostra Urszula Węgierska.

10.00 – „Przy wigilijnym stole” – zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach – przygotowały panie: Ewa Kasprowicz-Pękal, Dorota Szulik, Janina Wizner.

10.40 – „W drodze do betlejem” – uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzyżowicach –przygotowanie pan Krzysztof Cholewa.

11.20 – „Kwiaty witają Pana” – „Gwiazdeczki” ze Szkoły Podstawowej nr 2im. Józefa Pukowca w Pawłowicach – przygotowały panie: Salomea Kuczera, Izabela Wiatrok, Barbara Baron.

12.10 – „Jadą Królowie” – uczniowie z klas V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golasowicach – przygotowała pani Beata Kozłowska.

13.10 – „Zwycięstwo Króla Niebieskiego” – grupa teatralna ARLEKIN z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Ks. Tomasza Wuwera w Pawłowicach – przygotowanie: Lidia Ponicka-Gosek i Janina Wizner.

13.50 – „Przy żłobie Pana” – uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach -przygotowały panie: Wanda Pydych i Anna Półgroszewicz.

źródło: GOK Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.