pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 16 stycznia 2020
  • 27 lutego 2020
  • wyświetleń: 5743

Warsztaty FOTO dla zaawansowanych "Światło tworzy zdjęcie"

W marcu 2020 roku Pszczyńskie Centrum Kultury organizuje kurs fotografii pod hasłem "Światło tworzy zdjęcie". Jest to kontynuacja kursu podstawowego z zeszłego roku i kierowana jest do ludzi, którzy pragną o fotografowaniu dowiedzieć się jeszcze więcej.

Podczas spotkań oprócz aspektów czysto technicznych uczestnicy będą się uczyć postrzegać świtało i posługiwać się nim tak, aby móc tworzyć najbardziej sugestywne zdjęcia jakie są tylko możliwe.

Program cotygodniowych półtoragodzinnych zajęć podzielony jest dwie części. Pierwsza część to teoria - wprowadzenie do tematu, a druga część to praktyka wraz z oceną na bieżąco zrobionych zdjęć. Przewidywane są zajęcia aranżowanie w Centrum Kultury jak i plenery fotograficzne: w Pszczynie i jej najbliższych okolicach (Goczałkowicach-Zdroju, Promnice, Piasek). Zajęcia poprowadzi animator fotografii Anita Nowak. Cały kurs składać się będzie z 14 spotkań. Zapraszamy na zajęcia, które będą odbywać się we wtorki o 18.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Program kursu fotograficznego "Światło tworzy zdjęcie"

1. Wprowadzenie do fotografowania. Trójkąt ekspozycji. Kompozycja. Ćwiczenia do wykonania.
2. Fotografowanie na długim czasie. Malowanie światłem. Wykorzystanie lampy błyskowej. Oświetlenie przedmiotu. Portret wielokrotny. Ćwiczenie do wykonania.
3. Wykorzystanie lampy błyskowej wewnętrznej i zewnętrznej. Różnice i podobieństwa. Ćwiczenie do wykonania.
4. Fotografia produktowa. Ustawienie oświetlenia. Wykorzystanie światła zastanego lub błyskowego. Ćwiczenia do wykonania.
5. Fotografia kulinarna. Zasady kompozycji. Szukanie odpowiedniej aranżacji i światła. Ćwiczenia do wykonania.
6. Faktura, kształt, rytm, kolor, wzór. Jak oświetlić elementy by wydobyć właściwy efekt. Ćwiczenie do wykonania . Plener Piasek lub Kobiór.
7. Koło barw. Zestawienie kolorów w krajobrazie. Barwy uzupełniające, dopełniające kontrastowe. Ćwiczenie do wykonania. Plener okolice Pszczyny.
8. Ruch. Jak zatrzymać, a jak artystycznie rozmyć. Painting, zoomowanie. W fotografowaniu zwierząt/ptaków. Ćwiczenie do wykonania. Plener Pszczyna.
9. Z życia ulicy - streetphoto. Uchwycenie momentu. Uchwycenie ruchu. Ćwiczenie do wykonania. Plener Goczałkowice Zdrój.
10. Rozbuchana wiosna. Jak wykorzystać światło w fotografii przyrody. Makrofotografia. Ćwiczenie do wykonania Plener Ogrody Kapias - Goczałkowice.
11. Portret w świetle mieszanym. Pozowanie. Ustawienie światła. Wykorzystanie blendy i lampy błyskowej w dzień. Ćwiczenie do wykonania. Plener w Promnicach.
12. Jak fotografować zwierzęta. Przyroda w obiektywie. Wymagania sprzętowe. Wykorzystanie światła zastanego. Ćwiczenie do wykonania. Plener w zagrodzie żubrów / Park Pszczyna.
13. Architektura. Ogół, szczegół. Budynki nowe stare. Pojęcie perspektywy. Wykonanie kolażu: okna, wystawy, gzymsy, klamki, drzwi. Ćwiczenie do wykonania. Plener Goczałkowice Zdrój.
14. Fotografia wnętrz. Jak oświetlić wnętrze. Jakiego użyć obiektywu. Ćwiczenie do wykonania. Plener w Muzeum Prasy Śląskiej.

BM / pless.pl, źródło: PCKul

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.