pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 grudnia 2005
  • wyświetleń: 3276

Filologom się nie śniło

Są w różnym wieku, z różnych szkół. Łączy ich jedno - astronomia. Obserwują i fotografują ciekawe zjawiska na niebie i ziemi. Najbardziej wtajemniczeni biorą udział w olimpiadach i są zapraszani na sympozja naukowe. Licealista Damian Jabłeka buduje w Planetarium Śląskim teleskop. Ostatnio zaś wygrał konkurs za zdjęcie zaćmienia Księżyca, które zrobił ze szczytu Wielkiej Raczy.

Pszczyński Klub Astronomiczny "Altair" działa w LO im. Bolesława Chrobrego. Na piątkowe zajęcia przychodzi spora grupa młodych ludzi. Najmłodszy Oskar Kochan jest uczniem III klasy SP nr 1. Najstarsi to studenci fizyki. Są gimnazjaliści i uczniowie liceów. I jest oczywiście nauczyciel - Cezary Filipiuk, który grupę zapaleńców skupił.

Klub powstał około roku temu. Wziął nazwę (Altair) od najjaśniejszej gwiazdy w gwiazdozbiorze Orła. Dlaczego akurat od tej? Jak żartują klubowicze, odpowiedniej filozofii na ten temat jeszcze nie stworzyli.

Więcej czytaj w Echu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.