pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2157

[ZDJĘCIA] Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

8 grudnia turyści biorący udział w wycieczce zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" udali się w Beskid Śląski. W czasie wycieczki przeszli trasę z Wapienicy przez Szyndzielnię (1026 m n.p.m.) na Klimczok (1117 m n.p.m.), by dalej przez Przełęcz Kołowrót (788 m n.p.m.) zejść do Bystrej.

Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 8.12.2019 · fot. UKST Diablak


Ze względu na dobre warunki pogodowe, bardzo dobrą sprawność fizyczną grupy zrealizowany został, ustalony dzień wcześniej, dłuższy wariant wycieczki, względem zaplanowanego miesiąc przed wyjazdem, przy nieznanych wtedy prognozowanych warunkach pogodowych i śniegowych. W trakcie tej wycieczki turyści mieli już możliwość posmakowania pierwszego beskidzkiego śniegu, podczas jeszcze nie rozpoczętego sezonu zimowego 2019/2020. Trasa ta nie była zbytnio długa, liczyła tylko 14 km przy niespełna 800 metrach przewyższenia, ale sprawnej grupie turystów jej przejście w wietrznych, chłodnych warunkach sprawiło wiele przyjemności.

Podczas wędrówki uczestnikom została przedstawiona przede wszystkim topografia obszaru wycieczki i pobliskich pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono również historię terenu, a także zwrócono uwagę na warunki przyrodnicze fauny i flory Beskidu Śląskiego. Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się w górach, szczególnie w warunkach zimowych.

Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 8.12.2019
Wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 8.12.2019 · fot. UKST Diablak


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki:
12.01.2020r. - wycieczka DLA KAŻDEGO - KOPALNIA GUIDO
18.01.2020r. - baseny termalne w Chochołowie i Zakopane
19.01.2020r. - Zimowa Babia Góra
26.01.2019r. - Wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski (Kozia Góra)

13.12.2019r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej

ZAPRASZAMY!!!

UKST "DIABLAK"

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj