pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 11 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2921

[ZDJĘCIA] Mikołaj z wizytą w Wiśle Małej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Mikołaj 2019" podaj

W sobotę, 7 grudnia w sali Ośrodka Kultury w Wiśle Małej odbyła się wspaniała impreza dla najmłodszych. Pomysł narodził się w głowie radnej Marty Wojciechowskiej-Smolarz, podchwycili go radny Janusz Orlik, Urszula Wyroba - gospodyni obiektu, Renata Zborowska - bibliotekarka Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej filia Wisła Mała oraz kilka innych osób. Zainteresowanie wydarzeniem przeszło najśmielsze wyobrażenia.

Mikołaj w Wiśle Małej - 7.12.2019 · fot. Renata Zborowska


Do pięknie udekorowanej sali już po 15.00 zaczęli schodzić się mali goście wraz ze swoimi opiekunami - rodzicami, najbliższą rodziną. Każdy otrzymał mikołajową czapeczkę.

Po 15.30 wszystkich przywitała sołtys Teresa Kuś oraz radna Marta Wojciechowska-Smolarz. A potem już pałeczkę przejęła pani Renata Zborowska, która wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowała kilka piosenek o zimie, prezentach i Mikołaju. Wykonali je młodzi wokaliści, którzy pod okiem prowadzącej doskonalą swoje umiejętności recytatorsko-wokalne również w pomieszczeniu biblioteki w Wiśle Małej. O stronę techniczną - nagłośnienie - zadbał pan Piotr Czekaj.

A potem przybył święty Mikołaj witany serdecznie przez wszystkie dzieci oraz proboszcza miejscowego kościoła pw. św. Jakuba Starszego Apostoła - ks. Grzegorza Seweryna. Mikołaj przywitał wszystkie dzieci oraz powiedział kilka słów na temat idei wręczania prezentów świątecznych. Następnie obdarował paczkami najpierw młodych wokalistów: Olę Zborowską, Zuzię Zborowską, Oliwkę Pojdę, Alę Gazdę, Dawida Wilczka i Hanię Gazdę. A później wręczał po kolei prezenty wszystkim dzieciom.

Każdy prezent był pięknie spakowany i opisany, a nazwiska obdarowywanych podpowiadała Mikołajowi prowadząca. Dzieci były zachwycone imprezą, dorośli zresztą też. Na zakończenie dzieci robiły sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia.

Impreza była przygotowana znakomicie. Zadbano także o poczęstunek dla dzieci i dorosłych. Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a także rodzicom, którzy postarali się o przygotowanie dla swoich pociech pięknych prezentów wręczanych później przez Mikołaja. Na pewno to popołudnie na długo zapadnie w pamięć wszystkim, który byli obecni w sobotę, 7 grudnia w sali Ośrodka Kultury w Wiśle Małej!

Renata Zborowska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Mikołaj 2019

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Mikołaj 2019" podaj