pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 3 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1487

[ZDJĘCIA] Pawłowicka Cecyliada ze Stanisławem Moniuszką

Tegoroczna, dziewiętnasta już Cecyliada, organizowana w gminie Pawłowice, stała się doskonałą okazją do uczczenia obchodzonego w Polsce Roku Stanisława Moniuszki.

Pawłowicka Cecyliada ze Stanisławem Moniuszką - 30.11.2019 · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


W 2019 r. przypada 200. rocznica urodzin tego wybitnego kompozytora. W sobotę, 30 listopada, podczas imprezy organizowanej na cześć św. Cecylii, patronki wszystkich muzyków, każdy z występujących zespołów wykonał jedną z pieśni S. Moniuszki. Na scenie sali widowiskowej w Centrum Kultury wystąpiły zespoły: "Jarząbkowianki" "Margo", "Niezapominajki", " Pielgrzymowianie", "Retro", "Talizman", "Viola". Następnie zastępca wójta Joanna Śmieja oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mariusz Grygier wręczyli gratulacje trzem zespołom, które obchodzą w tym roku jubileusze swej działalności, są to zespół "Retro" - 15 lat, zespół "Viola" - 20 lat, zespół "Jarząbkowianki" - 25 lat.

Dziękując za zaangażowanie w rozwój życia kulturalnego i społecznego gminy, życzyli dalszych sukcesów oraz radości, którą daje wspólne śpiewanie. Na zakończenie wystąpiła Dagmara Świtacz absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, artystka koncertująca, nagrywająca płyty oraz instruktorka śpiewu. W swym repertuarze zaprezentowała oczywiście utwory Stanisława Moniuszki.

Wspólna biesiada oraz śpiewanie wszystkich zespołów, były najlepszym podsumowaniem tego popołudnia.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.