Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 listopada 2019
  • wyświetleń: 1952

"Popołudnie dla najmłodszych" o zwierzętach dla zwierząt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W środę 20 listopada zaprosiliśmy młodych widzów na koncert wierszy i piosenek o zwierzętach. Robimy tak już od dłuższego czasu, gdyż chcemy dzieciom przypomnieć, że jest wiele zwierząt, które oczekują naszej pomocy. Zbieramy wtedy prezenty dla bezdomniaków, którymi opiekuje się Fundacja "Zwierzęca Arkadia". Tak było i w środę.

„Popołudnie dla najmłodszych” o zwierzętach dla zwierząt - 20.11.2019 · fot. Maciej Wilczek


Nasi goście odpowiedzieli na naszą prośbę i przynieśli sporo potrzebnych rzeczy: koce, ręczniki, podkłady, karmę. Wrzucali również pieniądze do fundacyjnej skarbonki. Wszystkie prezenty zostały w sobotę dostarczone do Fundacji, a pani prezes Ola Gruszczyńska serdecznie nam podziękowała.

W programie popołudnia były znane wierszyki Jana Brzechwy o różnych zwierzętach oraz ładne i wesołe piosenki. Tym razem niestety, nie przedstawimy Państwu fragmentów koncertu, wystarczyć musi kilka zdjęć i krótki opis. Każdy występujący przedstawił oprócz piosenek także po 3 krótkie wierszyki.

Koncert rozpoczęła Hania Gazda piosenką "Bzik" mówiącą o tym, jak bardzo kocha zwierzęta, które ma w domu. Po niej na scenę wyszła Ola Zborowska i zaśpiewała lubianą bardzo przez przedszkolaków piosenkę "Była sobie żabka mała". Dowcipną Historię "Osła Stefana", który chciał założyć w lesie teatr przedstawił Dawid Wilczek. Potem Oliwka Pojda opowiedziała o tym, że skoro biedronki i muchomorki są dumne ze swoich kropek, to i piegi na nosie Marysi są piękne. O negatywnych skutkach naśladowania niektórych zwierząt zaśpiewała Hania Gazda ("Papuga z dziobem na kłódkę"). Następne piosenki mówiły już o zwierzątkach domowych. I tak Zuzia Zborowska przedstawiła znanego wszystkim "Puszka Okruszka", a Ala Gazda zaśpiewała o ukochanym kotku ("Kotek Kłopotek"). Potem Dawid Wilczek zaprezentował zabawną postać zająca w piosence "Zając Poziomka". I jeszcze Hania Gazda przedstawiła problemy z "Czterema rudymi kotami". Całość podsumowała Oliwka Pojda piosenką "Domowe zoo". Między piosenkami prezentowane były po dwa wierszyki Jana Brzechwy o misiu, lwie, żyrafie, krokodylu,małpach, wielbłądzie, panterze, słoniu i wielu innych.

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie, prezenty i świetną zabawę. Zawsze witamy i żegnamy naszych gości słodkościami. Tak było i tym razem. Mamy nadzieję, że kolejne koncerty też przypadną do gustu małym i dużym, bo przecież rodzice, dziadkowie i inni opiekunowie też wspaniale się z nami bawią. Niezmiennie zapraszam dzieci chętne do występów na scenie do kontaktu i dołączenia do zespołu.

Renata Zborowska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.