pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 18 grudnia 2005
  • wyświetleń: 2743

Żubr Starosty Pszczyńskiego dla Horsta Schurada!

Już po raz 9 od czasu utworzenia statuetki (2004 rok) Kapituła zdecydowała o przyznaniu Żubra Starosty Pszczyńskiego. Tym razem na wniosek Dyrektor Domu Dziecka w Pszczynie Pani Elżbiety Motyki, Kapituła pozytywnie zaopiniowała przyznanie statuetki dla wieloletniego przyjaciela, sponsora i człowieka bardzo zaangażowanego w pomoc dzieciom Pana Horsta Schurada.

Dzień 16 grudnia był dniem Horsta Schurada zarówno w Domu Dziecka gdzie serdecznie przywitały go dzieci jak i w Starostwie gdzie z rąk Wicestarosty Krystiana Szostaka w obecności sowich przyjaciół odebrał tego „lokalnego Oskara”.

Pan Horst od wielu lat świadczy pomoc i opiekę na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Pszczynie. Pan Schurad koordynuje akcje, których celem jest pomoc dzieciom, organizuje im letni wypoczynek, wspomaga finansowo oraz rzeczowo. Regularnie raz w roku odwiedza pszczyński Dom Dziecka, dzięki czemu stał się bliski sercu wychowankom jak i kadrze placówki.

Po odebraniu statuetki powiedział „Nie spodziewałem się tak ważnego i pięknego wyróżnienia, ważne jest to że dzięki pomocy niesionej drugiemu człowiekowi staje się sam lepszym…”

Przypomnijmy, iż Statuetka przyznawana jest za całokształt działalności oraz za realizację wartościowych projektów, ma na celu wyróżnienie osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla Ziemi Pszczyńskiej jak również ma szczególne znaczenie dla naszego regionu. Statuetka została zaprojektowana przez wybitnego artystę Stanisława Hochuła. Żubr, dzięki specyfice regionu pszczyńskiego, bogatej historii, a przede wszystkim rezerwacie „Żubrowisko” stał się nieformalnym symbolem naszego regionu.

W tym roku statuetkę na wniosek Dyrektora Muzeum Zamkowego Macieja Klussa „Żubra” otrzymali również: Książe Bolko Graf von Hochberg oraz dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie i przewodniczący Rady Muzeum Zamkowego w Pszczynie, prof. Andrzej Rottermund oraz podczas dni Słowenii w Pszczynie - Pan Mieczysław Marian Barański Honorowy Konsul Republiki Słowenii za wytrwałość w promowaniu Ziemi Pszczyńskiej oraz pogłębieniu przyjaźni polsko – słoweńskiej.

Również podczas tej imprezy statuetkę „Żubra” Starosta wręczył Panu Ambasadorowi Republiki Słowenii Jozefowi Drofenikowi za ożywienie życia kulturalno-gospodarczego Ziemi Pszczyńskiej oraz pogłębienie przyjaźni między naszymi krajami.

W gronie nagrodzonych w ubiegłych latach znaleźli się Dyrektor IPO - Kazimierz Kita, Marszałek Województwa Śląskiego - Michał Czarski, Radny, publicysta, miłośnik kultury pszczyńskiej - Aleksander (Leszek) Spyra, Historyk, długoletni "badacz" historii Ziemi Pszczyńskiej, oraz były Dyrektor LO im. B. Chrobrego - Zygmunt Orlik

Gratulujemy Laureatowi i cieszymy się z jego obecności na Ziemi Pszczyńskiej.

Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.