Reklama

Rozrywka

  • 12 listopada 2019
  • 22 listopada 2019
  • wyświetleń: 7457

Listopadowa "Poezja i muzyka pod 13" na kolorowo

W piątek 15 listopada zaprosiliśmy Państwa na kolejne spotkanie z polską poezją w formie recytowanej i śpiewanej. Tym bardziej tematem wiodącym były kolory, a tytuł wieczoru brzmiał: "Trochę błękitnego nieba - wiersze i piosenki o kolorach"Do "13" w Pszczyńskim Centrum kultury zawitało bardzo dużo gości. A były po temu dwie łączące się ze sobą okazje: głoszenie wyników konkursu "Świat poezją malowany" i poznanie nagrodzonych wierszy oraz wysłuchanie koncertu wierszy i piosenek oscylujących wokół kolorów.

Na początku spotkania głos zabrała dyrektor Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie pani Teresa Musik i w kilku słowach przedstawiła ideę prowadzonego od 12 lat konkursu poetyckiego "Świat poezją malowany". Wyniki konkursu przedstawiła jurorka - pani Barbara Solarska. Nagrodzony wiersz odczytała pani Renata Zborowska (autorka była nieobecna z powodu choroby), a wyróżniony utwór zaprezentował sam autor. Tę część spotkania dokumentowała pani Irena Morcinek - kierownik biblioteki. Szczegółowe informacje na stronie:
https://biblioteka-pszczyna.home.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2491:rozstrzygniecie-konkursu-poetyckiego-2019&catid=27&Itemid=126

Początek spotkania z kolorami w poezji i piosence to przedstawienie symboliki kolorów w życiu, a potem już mogliśmy się delektować pięknem słowa poetyckiego i sposobem wykorzystania barw w emocjonalnych przekazach poetów.

Listopadowa "Poezja i muzyka pod 13" na kolorowo - 15.11.2019 · fot. Dominika Pałyz


Recytatorzy: Karina Bieszczad, Renata Zborowska i Michał Pudełko zaprezentowali wiersze, których autorami są: Jan Brzechwa, Zbigniew Herbert, Kazimierz Przerwa - Tetmajer, Maria Pawlikowska - Jasnorzewska, Krzysztof Kamil Baczyński, Julian Tuwim, Tadeusz Różewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Adam Asnyk, Wisława Szymborska.

Tłem muzycznym były piękne mniej lub bardziej znane piosenki:
  • "Chodź, pomaluj mój świat" i "Do łezki łezka" w wykonaniu zespołu "Trzynastka" Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku"
  • "Białe latawce", "Biały wiersz od ciebie" i "Jeszcze w zielone gramy" - Renata Zborowska
  • "Karmelowe" - Aurelia Uszok (Kajtek Rostojek na pianinie)
  • "Remadium" i "Oprócz błękitnego nieba" - Maciej Wilczek
  • "Zielone wzgórza nad Soliną" - Grzegorz Wuwer
  • "Będę grać w zielone" Hania Gazda


Wieczór upłynął w miłej atmosferze. Licznie zebrani goście wraz z wokalistami śpiewali swoje ulubione piosenki. Wszyscy wychodzili zadowoleni i uśmiechnięci, nie szczędzili podziękowań za sympatyczny wieczór.

Dziękujemy serdecznie za obecność na tym spotkaniu, za przyniesione prezenty dla bezdomnych zwierząt będących pod opieką Fundacji "Zwierzęca Arkadia" oraz za każdą złotówkę wrzuconą do skarbonki. Miło nam było Państwa gościć w "13" i już dziś zapraszamy na spotkanie tuż przed Świętami - 20 grudnia o 18.00. Obiecujemy, że będzie już świątecznie!

Renata Zborowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj