Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 listopada 2019
  • 9 listopada 2019
  • wyświetleń: 1314

Patriotyczny weekend - muzyka na żywo!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bażantarnia" podaj

Za nami:

W związku z zbliżającym się Świętem Niepodległości przygotowaliśmy dla naszych miłych gości wytworne dania nawiązujące do tego właśnie bardzo ważnego święta oraz wiele atrakcji!

Patriotyczny weekend - muzyka na żywo!


  • Piątek, 8 listopada - Jak co piątek o godzinie 19.00 odbędzie się koncert fortepianowy. Zagra dla Państwa Małgorzata Pomorska - pianistka, malarka i poetka, która z chęcią zagra utwory na życzenie naszych miłych gości.
  • Sobota, 9 listopada - Również o 19:00 w naszym Pałacu wystąpi niezwykle utalentowany młody człowiek - Karol Lucjan. Repertuar utrzymany będzie w klimacie Święta Narodowego, zachęcamy również do wspólnego ŚPIEWANIA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH.


Proszę nie myśleć, że nie mają Państwo odpowiednio eleganckiego stroju, dźwięki fortepianu oraz poezja mogą być tłem dla miło spędzonego wieczoru przy świecach i pysznej kolacji.

Wstęp na nasze koncerty jest bezpłatny.

W ten weekend dla naszych Gości Szef Kuchni przygotował specjalne menu - w naszej karcie znajdą Państwo takie przysmaki jak Krewetki Panco z salsą paprykową z dodatkiem oliwy bazyliowej, Carpaccio wołowe z rukolą, parmezanem, kaparami i oliwą z oliwek; Policzki wołowe na puree ziemniaczanym podawane z karmelizowaną marchewką oraz sosem demi glace, klasyczne uda z Gęsi owsianej z kaszą jęczmienną, burakami, gruszką i jarmużem, Sandacz a'la Radziwił z sosem rakowym, grzybami, porem i krokiecikiem z ziemniaków, Gęsie pipki po galicyjsku czy też Makaron z leśnymi grzybami i parmezanem.

Oczywiście nie zabraknie deserów takich jak kultowy Suflecik czekoladowy z wiśniami czy też Gruszka w sosie karmelowo-rumowym serwowana z gałką lodów i wiele innych. Na tę okazję nasz mistrz w swoim kuchennym atelier stworzył DESER NARODOWY - niespodzianka.

Rezerwacja stolików pod nr tel. 605 290 850

Serdecznie zapraszamy!

Książęca Bażantarnia


WARTO WIEDZIEĆ:

Z innych wspomnień warto też przytoczyć, że Bażantarnia ma bogatą tradycję spotkań towarzyskich, sięgającą jej początków. W XIX wieku grywało się tutaj w winta, wista lub mariasza. W okresie międzywojennym upowszechnił się w II Rzeczpospolitej brydż. Jego znanym orędownikiem był Prezydent Ignacy Mościcki, por. "Narty-Dancing-Brydż" Maja i Jan Łozińscy. Ten najdłużej urzędujący w Polsce prezydent, często zjawiał się Porębskiej Bażantarni z racji przyjaźni z jej właścicielem oraz z powodu uznawania w tamtym czasie pustych stoków na północ od Pałacu za znakomite trasy zjazdowe na nartach. Zabierał na te wyprawy Ministra Eugeniusza Kwiatkowskiego, a raz był tutaj Minister Józef Beck. Z osobistych relacji dzisiejszego 90-latka Pana Grzegorza Ryguły wyłania się obraz przedwojennej Bażantarni, jako miejsca niezwykle ważnego dla kultury miejsca na Górnym Śląsku.

Książęca Bażantarnia

43-200 Pszczyna
ul. Barbórki 47

fax 322011640
kom. 601406352REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Bażantarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bażantarnia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.