pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 7 listopada 2019
  • 22 listopada 2019
  • wyświetleń: 3223

Magiczna Noc Andrzejkowa w Stylu lat 70

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Styl70" podaj

Za nami:

Imieniny świętego Andrzeja są jednym z ważniejszych wydarzeń w listopadowym kalendarzu. Z jednej strony kojarzą się z ostatnimi dniami wesołej zabawy przed okresem Adwentu i Bożym Narodzeniem. Z drugiej - z magicznymi wróżbami i czarami.

Imię Andrzej, kiedyś często używane, obecnie traci w Polsce na popularności - według rządowych statystyk w całym Województwie Śląskim w 2018 nadano je tylko 30 chłopcom! Ale to nie znaczy, że można nam zapomnieć o tak ciekawych tradycjach! Wróżby na Andrzejki 2019 w Pszczynie nadal mogą być pretekstem do fantastycznej zabawy!

Tradycje Andrzejkowe

Obecnie wróżby są traktowane z przymrużeniem oka, ale w przeszłości podchodzono do nich całkiem poważnie. Miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Kawalerowie wróżyli sobie w noc poprzedzającą dzień św. Katarzyny, czyli w tzw. "Katarzynki".

Tradycyjnych wróżb andrzejkowych jest bardzo wiele. Do klasyki należy oczywiście lanie wosku przez dziurkę od starego klucza i rozpoznawanie kształtów zastygniętego w zimnej wodzie wosku. Popularne jest też zgadywanie imienia przyszłego męża ze skórki obranego jabłka, albo ustawianie butów zgromadzonych panien w kierunku drzwi. Nie ważne którą z tradycyjnych wróżb wybierzemy - liczy się zabawa i mile spędzony czas z przyjaciółmi!

Magiczna Noc Andrzejkowa w Stylu lat 70!

Hotel Styl 70 organizuje z tej okazji MAGICZNĄ NOC ANDRZEJKOWĄ w sobotę, 30 listopada. Czego mogą spodziewać się nasi goście w Andrzejki? Nie tylko wyjątkowej muzyki, pysznego jedzenia i dobrej zabawy, tańców i atmosfery w stylu lat 70-tych. Ale przede wszystkim - mnóstwa wróżb! Tego dnia nasz hotel odwiedzi wróżka, aby przepowiedzieć wszystkim same sukcesy i bogactwo w nadchodzących miesiącach.
Rezerwacje są już rozpoczęte, a ilość miejsc jest bardzo ograniczona. Koszt biletu dla jednej osoby to 139 zł, a zapisy przyjmowane są do 22 listopada przez recepcję Hotelu.

Cena obejmuje menu w formie bufetu szwedzkiego. Szef Kuchni proponuje specjalnie przygotowane na tę okazję bufet kolacyjny, bufet słodki i ciepłe przekąski. O oprawę muzyczną zadba DJ KUBA, a każdy odwiedzający nas gość otrzyma przy wejściu Welcome Drink. Zapraszamy!

Hotel STYL70

43-211 Piasek
ul. Studzienicka 58

tel. 032 4493000
tel. 032 4493014Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Styl70

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Styl70" podaj