pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 grudnia 2005
  • wyświetleń: 1908

Harry z kurczakiem

Harry z kurczakiem


W najbliższych dniach kino Wenus proponuje widzom 2 filmy. Pierwszy w którym Harry Potter uczestniczy w turnieju trójmagicznym. W drugim nieustraszony „Kurczak mały” ratuje nas przed inwazją. Poniżej krótka informacja o wymienionych filmach. Szczegółowy repertuar kina znajdziecie www.rozrywka.pless.pl/?load=repertuar class=dodaj>[tutaj]. Życzymy dobrej zabawy.

Mirosław Nowiński / Kino Wenus

Harry Potter i Czara Ogniareż: Mike Newell

Harry Potter jest jedną z niewielu serii, zarówno filmowych jak i powieściowych, które konsekwentnie, z każdą kolejną częścią stają się coraz lepsze. "Harry Potter i Czara Ognia" w reżyserii Mike'a Newella, jest tego najlepszym dowodem. Czwarty tom powieściowego cyklu już na długo przed premierą wzbudzał olbrzymie emocje wśród fanów. J.K. Rowling, jeszcze przed jej wydaniem, ogłosiła światu, że jeden z bohaterów książki zginie co sprawiło, że miłośnicy przygód nastoletniego czarodzieja prześcigali się na listach dyskusyjnych w domysłach, kto padnie ofiarą Sami Wiecie Kogo. Przeniesienie tak obszernej powieści na duży ekran wymagało niemałych umiejętności. Zarówno reżyser Mike Newell jak i scenarzysta Steven Kloves wyszli z tego zadania obronną ręką. Rezygnując z kilku wątków oraz usuwając w cień część postaci udało im się w 150 minutach zmieścić wszystkie najważniejsze wydarzenia opisane w książce zachowując przy tym ich unikalny, magiczny klimat. Czwarty rok nauki w Hogwarcie rozpoczyna się od wielkiej niespodzianki. Oto na terenie uczelni odbędzie się niezwykle prestiżowy turniej Trójmagiczny, w którym zmierzą się przedstawiciele trzech szkół magii. Każdą z nich reprezentować ma jeden uczeń, ale, ku zaskoczeniu wszystkich, dokonująca selekcji tytułowa Czara Ognia wybiera do zawodów aż 4 osoby. Jedną z nich jest Harry Potter. Wszystko wskazuje na to, że w sprawę mogą być zamieszani Śmierciożercy - dawni zwolennicy Lorda Voldemorta. Jest to tym bardziej prawdopodobne, iż Harry'ego od jakiegoś czasu prześladują tajemnicze koszmary, z których wynika, że Sami Wiecie Kto powrócił. Czwarta część cyklu przez dwie i pół godziny projekcji na przemian trzyma w napięciu i zmusza do śmiechu nie pozwalając się nudzić ani przez chwilę.

Kurczak małyreż: Mark Dindal

Najnowsza produkcja Disneya zawiera wszystkie elementy gwarantujące udaną i - co najważniejsze - naprawdę zabawną rozrywkę: Jest wartka akcja, humor sytuacyjny i przesympatyczni bohaterowi, a do tego jeszcze parodie innych filmów. „Kurczak Mały” opowiada historię kurczaka, któremu zdarza się widzieć rzeczy, innym nie zawsze, do końca widoczne. Nie, to nie żadne medium. Ot zwykły pech prześladuje naszego małego, nieopierzonego, bohatera. Kiedy jego bogata wyobraźnia doprowadza do niemałej demolki rodzinnego miasteczka, przez najbliższy rok będzie on musiał znosić cierpliwie nieznośnie szykany i niewybredne żarty pod swoim adresem. Jedynie wśród podobnych mu „wyrzutków”, czyli szkolnych niedorajd znajdzie przyjaźń i zrozumienie. Bohater postanawia odzyskać poważanie Dębków Dużych, a przede wszystkim pokazać swojemu tacie, że nie jest życiową niedorajdą. Sytuację komplikują jednak wydarzenia rozgrywające się rok później: tym razem bowiem na głowę Kurczaka Małego rzeczywiście spada kawałek nieba. Ale jak miasteczko ma mu teraz wierzyć? Kurczak postanawia zrobić wszystko, aby mieszkańcy mu w końcu uwierzyli. W jaki sposób to osiągnie, tego już nie zdradzę. Dodam tylko, iż będzie wybuchowo, kolorowo i zabawnie. Na niewątpliwe uznanie zasługuje również polska wersja językowa animacji z niedoścignionym Maciejem Stuhrem na czele. Krótko mówiąc, kino familijne pełną gębą, gdzie małe bez wyjątku jest piękne.

Kino Wenus

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.